Головна Економіка У грудні споживачі Львівської області отримали нові рахунки за газ

У грудні споживачі Львівської області отримали нові рахунки за газ

НОВИЙ РАХУНОК ЗА ГАЗ: ЯК ПРАВИЛЬНО ЗРОЗУМІТИ І ЗАПОВНИТИ

     У грудні споживачі Львівської області отримають нові рахунки за газ, в яких буде відображено нарахування за листопад. Для кращого розуміння споживачів про дані, відображені в нових рахунках та механізм здійснення нарахувань ПАТ «Львівгаз» надає детальні роз’яснення.

   Щоб точно розрахувати обсяг природного газу, використаного впродовж місяця, споживачу необхідно зафіксувати показання лічильника на 1-е число місяця та передати їх до газового господарства впродовж наступних 5-ти днів.

   Це пов’язано з тим, що обсяг спожитого газу та розмір плати за нього здійснюється кожен місяць, в період з 1 числа попереднього місяця до 1 числа поточного місяця. 

   У випадку відсутності фактичних показань лічильника обсяги спожитого природного газу розраховує газорозподільне підприємство.

5 ВАЖЛИВИХ ФАКТІВ ПРИ РОЗРАХУНКАХ ЗА ГАЗ

1.  Показання лічильника станом на 1-е число газова компанія прийматиме до 5-го числа. Не отримавши фактичні показання вчасно (до 5-го числа включно) обсяг спожитого газу розрахує газова компанія. Саме на цей обсяг споживачу випишуть рахунок.

2. Рахунок споживач отримає до 15-го числа місяця наступного за розрахунковим. Сплатити за газ потрібно за рахунком – тобто вказану суму до сплати. 

3.   Споживач повинен зафіксувати та вписати фактичні показання лічильника у відривний талон та проконтролювати щоб оператор банківської установи разом з оплатою вніс показання лічильника

4.  Якщо споживач рахунку не отримав – він знімає показання лічильника та самостійно розраховує суму до сплати.

5.     Сплатити за газ необхідно до 25 числа.

ЯК ТА КОЛИ ПЕРЕДАВАТИ ПОКАЗИ ЛІЧИЛЬНИКА

    Отож, споживачу необхідно пам’ятати: для точного розрахунку природного газу впродовж місяця покази лічильника потрібно подавати з 1-го по 5-е число місяця наступного за розрахунковим. Передати покази лічильника до 5 числа.

Для того, щоб подати покази лічильника ПАТ «Львівгаз» створив легкі та доступні способи

§  Подати покази можна через «Особистий кабінет», зареєструвавшись на сайті 104.ua. З його допомогою споживач також може контролювати свої нарахування за газ.

§  Для тих, хто немає можливості скористатись Інтернетом існує можливість подати показник лічильника через СМС-повідомлення на номер 098-104-1-104, або зателефонувати до контакт-цетнтру за номерами 032-2907-104; 067-21-77-104 з 08.00 до 20.00, або за номером 032-259-11-04 з 08:00 до 17.15.

Про інші способи, як подати покази лічильника читайте в публікації Як швидко та легко подати покази лічильника газу.

ЯК ДІЯТИ, ЯКЩО ВКАЗАНІ РОЗРАХУНКОВІ ОБСЯГИ ГАЗУ

     Якщо споживач отримав рахунок, у якому вказано розрахункові, а не фактичні обсяги спожитого природного газу, то це означає, що газорозподільне підприємство не отримало вчасно фактичні показання лічильника такого споживача.

      У  такому разі газові компанії просять споживача не турбуватися та діяти таким чином:

§  Вказати у відривному талоні рахунку показання свого лічильника та дату їх зняття.

§  У будь-який зручний для споживача спосіб здійснити оплату згідно з вказаною у рахунку сумою до сплати.

§  Не забути наступного місяця вчасно передати фактичні показання лічильника. Це дозволить сплачувати лише за спожитий обсяг газу.

Вказані у відривному талоні рахунку фактичні показання лічильника потрапляють в автоматизовану програму обліку. Виходячи із фактичних показань лічильника автоматично проводиться перерахунок споживання та заборгованості. Результати проведеного перерахунку будуть враховані при формуванні рахунку у наступному місяці.

ЯКЩО СПОЖИВАЧ ВЧАСНО НЕ ОПЛАТИВ РАХУНОК ЗА ГАЗ

    У разі неотримання рахунку від газопостачального підприємства до 15 числа наступного місяця споживач може самостійно зняти показання лічильника, розрахувати обсяг і вартість спожитого природного газу і сплатити за нього в будь-який зручний спосіб не пізніше 25 числа наступного місяця.

    Якщо споживач вчасно не здійснив оплату за спожитий природний газ, постачальник має право здійснити заходи з припинення такому споживачу постачання природного газу. Припинення газопостачання не звільняє споживача від обов'язку сплатити заборгованість за фактично спожитий природний газ.

    У разі порушення споживачем термінів оплати, йому необхідно сплатити за вимогою постачальника пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу.

    У випадку не реагування на звернення постачальника/недосягнення згоди шляхом переговорів щодо оплати простроченої заборгованості за природний газ та відшкодування витрат постачальника на припинення та відновлення газопостачання, постачальник послуг має право стягнути зі споживача заборгованість у судовому порядку.

Для споживачів газу Львівщини запрацював «особистий кабінет»

ПАТ "Львівгаз"  відкрив споживачам повний доступ до даних особових рахунків. Із 17 листопада на сайті 104.ua запрацював новий сервіс компанії – "особистий кабінет". З його допомогою можна в максимально зручний спосіб керувати даними свого особового рахунку. Зокрема такими, як оплата за газ та покази лічильника. А  також стежити за іншими змінами, які відбуваються у рахунку користувача та повністю контролювати їх.   

    Скористатися “особистим кабінетом” можуть усі споживачі регіону – від населення,  до представників приватних підприємств на ім'я яких відкрито особовий рахунок. Використання такого сервісу дає можливість у будь-який зручний час здійснити оплату,  подати, а також звірити покази свого лічильника. Найважливіше, що користувачам “Особистого кабінету” повністю відкриті усі дані за їхнім рахунком. Вони можуть переглядати історію з датами оплат та подачі показань лічильника, дізнатися про свій поточний тариф та баланс. Якщо ж у споживача виникнуть запитання, він має можливість одразу, в режимі онлайн, звернутися до фахівця компанії, написати скаргу чи записатися до керівництва на прийом.

    «Із збільшенням ціни на газ до нас почало звертатися багато споживачів з питаннями нарахувань. Деякі з них навіть думали, що їм навмисно щось «докручено» в квитанції. Щоб зняти усі питання та зробити систему нарахування прозорою ми повністю відкрили доступ до абонентської бази через сервіс «особистого кабінету». І тепер кожен споживач має можливість оперативно дізнатися про актуальну ціну та усі дані, які відображені в рахунку» – розповів голова правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Зленко.  

    Новий сервіс зручний у користуванні, має простий та зрозумілий інтерфейс. Окрім того споживачі можуть легко та швидко пройти у ньому реєстрацію, яка займає всього кілька хвилин. Для цього необхідно знати номер свого особового рахунку та останню суму платежу за газ.

     Однак, просимо зауважити, що на сьогодні «особистий кабінет» працює в тестовому режимі. Тому, якщо при реєстрації чи користуванні виникають технічні проблеми, споживачам необхідно звернутися у службу підтримки support@104.ua, або листом безпосередньо із кабінету.

 З детальною інструкцією реєстрації та використання «особистого кабінету» можна ознайомитися на сайті 104.ua в публікації «Як зареєструватись», або за номерами контакт-центру 032-2907-104; 067-21-77-104.