Головна Економіка У Львові зірвали громадські слухання щодо встановлення тарифів на послуги з перевезення...

У Львові зірвали громадські слухання щодо встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів

Громадські слухання щодо встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті були зірвані: у залі виникла сутичка між учасниками і головуючий зупинив слухання, повідомляє прес-служба міської ради.

Виступити встигли доповідачі – начальник управління транспорту та зв’язку ЛМР Віктор Щир, начальник відділу економіки, планування, ціноутворення та житлової політики Ольга Посипанко та голова Львівського осередку «Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників» Іван Велійка. Також виступили директор ЛК АТП-1 Михайло Сидорович, представники громади.

Як зазначив під час виступу начальник управління транспорту та зв’язку ЛМР Віктор Щир, ситуація у сфері транспортних перевезень є складною і потребує кардинальних рішень. «Рішення щодо обмеження пільгового проїзду було вимушеним. Приймали його тоді, коли понад 200 автобусів не виходили на маршрути. Зараз ми маємо визначити, як буде працювати громадський транспорт, в якому режимі і за якою ціною. Ціни на паливно-мастильні матеріали виросли за короткий термін, це вдарило по перевізниках. Ситуація складна, бо може зупинитися громадський транспорт», – зазначив Віктор Щир.

Як наголосила начальник відділу економіки, планування, ціноутворення та житлової політики Ольга Посипанко, місто на громадських слуханнях пропонує громаді визначитися щодо тарифу на перевезення.

Водночас, окремі перевізники представили свої розрахунки тарифу на проїзд у міських автобусах. Так, для ЛК АТП-1 при рентабельності 0% тариф на проїзд мав би складати 4 грн. За розрахунками ТзОВ «Фіакр» вартість проїзду при рентабельності 15% мала б складати 6,01 грн.

«Багато політичних сил завжди хочуть нас розділити. Перевізники по один бік, ті, хто їздять, клієнтів, наших громадян – по другий бік. У ситуації, коли ми розділимо нашу громаду на кращих, гірших, ми призведемо до конфлікту. Сьогодні дуже складна ситуація не тільки у сфері перевезень, а й в цілому у державі.

Зрозумійте ситуацію перевізника не того, який хотів би багато заробити, а того, який би хотів не зупинитись. Сьогодні є конкретні підстави технічного стану транспортних засобів, фінансового стану перевізника просто зупинитись», – зазначив Михайло Сидорович, директор ЛК АТП №1.