Головна Життя Для Надбужанців тема перевізників – не нова, та ще більш болюча

Для Надбужанців тема перевізників – не нова, та ще більш болюча

Тема перевізників для нас не нова. А відтак ще більш болюча. Бо чи не в кожному номері районки виходить стаття, де піднімається ця проблема. То перевізники не виходять у рейс, то водії самовільно піднімають тарифи, то пасажирам несила терпіти їхнє хамство. От і остання нарада на минулому тижні, яку провів перший заступник голови Буської РДА Микола Чучман, також була присвячена цим питанням. Серед запрошених представники ПП "Авалон", ВАТ "Бродівське АТП", ФОП "Стець Ю.Г.".

Вигравши тендери на маршрути, перевізник Олександр Яшалов не виходить на деякі рейси: ще в лютому самовільно знявся з маршруту Циків-Красне-Львів через Теребежі-Ожидів-Закомар'я-Петричі, а з 26 червня по 2 липня не виконує рейс Львів-Топорів-Гута (як виявилось згодом, на Соколівку через Чаниж також не їздить його автобус). Про це незадоволені пасажири повідомляли адміністрацію. У перевізника, як відомо, є вичерпні відповіді на всі запитання, окрім одного – коли ж надаватиме якісні послуги пасажирам. А він звинувачує у всьому дорогу (а як їздили до цього часу?), нею, мовляв, водії відмовляються їхати, тому й сидять у відпустці (от тільки на скільки вона затягнеться – невідомо). Перевізник правий, коли говорить про безпеку руху, проте забуває, що сам погодився надавати якісні послуги населенню. Виходить якесь замкнене коло. Маршрут мій, але їздити ним не буду, допоки не відремонтують дорогу. Коли виділять гроші на її ремонт – невідомо. Тому в мінусі залишаються пасажири. Але, як повідомив перевізник, на Гуту вже почала ходити маршрутка, яку він найняв. Але про якісь зміни у русі маршрутки перевізник мав би відразу повідомити і Буську РДА, і сільську раду, а не чекати, коли це за нього зроблять пасажири. До речі, тепер його маршрутка на Соколівку буде їздити не через Чаниж, як було раніше, а через Ожидів. Але ж самовільно змінювати графік руху не можна.

Тепер відносно маршруту на Теребежі, про його відновлення звертались мешканці Ожидова та Закомар'я. Перевізник Яшалов переконував неодноразово, що він договір про надання послуг на цьому маршруті розірвав. Проте, як повідомила начальник відділу економіки Буської РДА Ольга Стець, департамент розвитку інфраструктури Львівської ОДА надіслав відповідь на їхнього листа, де йдеться, що договір не розірвано і даний маршрут має виконуватись. Управління надіслало листа і в Службу автомобільних доріг щодо комісійного обстеження цієї дороги, проте відповіді немає й досі.

Подібна ситуація і з Бродівським АТП, маршрутки якого, маючи здійснювати рейс Львів-Безброди-Полтва, чомусь забувають про останній населений пункт.

І нарешті про перевізника Стець. Її рейс Красне-Буськ є проблемним, хоча, мабуть, таким його зробила сама перевізник. Вона не тільки не дотримується графіку руху, зухвало ставиться до пасажирів, а ще й самовільно підняла ціну за проїзд до Красного, вимагаючи платити уже 3 гривні. Микола Чучман є мешканцем Красного, а оскільки користується громадським транспортом, то про всі перипетії знає не з розмов, а з власного досвіду. Марію Стець неодноразово запрошували на відверті розмови, проте, мабуть, висновків ніяких не було зроблено. Тому у п'ятницю на нараді перший заступник голови РДА зробив їй останнє попередження, зазначивши при тому, що у разі не надання нею якісних послуг пасажирам на цей маршрут знайдеться інший перевізник. Мабуть, перевізник М.Стець не зрозуміла, бо вже наступного тижня після наради, у вівторок, з Красне-2 люди не могли добратися на роботу: о 8.15 вона пропустила рейс, а о 8.45 не зупинилась, хоча там стояло понад 20 осіб.

А тепер про нові тарифи на перевезення. Як було зазначено на нараді, уже підписано розпорядження Львівської ОДА, де "граничний тариф витрат, пов'язаних з обслуговуванням пасажирів на автовокзалах та автостанціях за 1 км проїзду пасажира – 0,30 грн, але не менше 2,50 грн за поїздку".

Оце поїздимо!

Лариса ГАРАСИМІВ