Головна Життя Поважний ювілей Марії Петрівни Демків

Поважний ювілей Марії Петрівни Демків

Напередодні Дня Незалежності, 22 серпня, Марія Петрівна Демків із Закомар’я відзначила 90-річний ювілей від дня народження. Привітати одну з найстаріших мешканок села завітали голова Буського Братства ОУН-УПА Мар’ян Длугош та районний депутат Богдан Глова, який від депутата обласної ради Богдана Козака передав ювілярці пакунок з продуктами.

Жінка вже 12 років прикута до ліжка, погано чує, проте і сьогодні читає книги і газети. Як розповіла її донька Ольга, мама у 16-річному віці стала зв’язковою УПА, за що отримала 10 років таборів. Термін відбувала у Воркуті, там і познайомилась зі своїм майбутнім чоловіком, там створили сім’ю, там народилось троє дітей. Пригадуючи ті роки, Марія Петрівна говорить, що разом з нею у таборі сиділи не злочинці, а еліта нації: артистки, священики, інтелігенція.

За переконання Марії постраждали і її батьки, їх та бабусю з дідусем вивезли в Казахстан, дідусь там знайшов вічний спочинок. Сама ж Марія при першій нагоді навідувала батьків. Відбувши покарання, ще деякий час не мала права виїхати з Воркути. У рідне Закомар’я повернулась з родиною лише у 1968 році. Діти пішли у школу, вона працювала у колгоспі. Разом з чоловіком збудували нову оселю. Діти здобули освіту, створили свої сім’ї.

Марія Петрівна пережила важкі часи, було і холодно, і голодно, проте Бог дарував їй такий поважний ювілей. Гості вітали її і бажали всього найкращого. 

Лариса ГАРАСИМІВ