Головна Життя УПА – у пам’яті народній

УПА – у пам’яті народній

1889

 Під такою назвою до 70-річчя Української Повстанської Армії у Буському районному Народному домі пройшов перший фестиваль патріотичної пісні. Його учасниками були не тільки ветерани – члени Буського Братства ОУН-УПА, а й молоде покоління.

 
Перед присутніми виступили перший заступник голови РДА Марія Яцик та голова Буської районної ради Володимир Замроз, який, зокрема, зазначив, що, на жаль, державою достойно не вшановані ті, які віддали своє життя, пролили кров, втратили здоров’я в ім’я незалежності держави. Спогадами про нелегкі роки своєї юності поділився воїн УПА, член Спілки політв’язнів Йосиф Петрів. Його побратими були віддані боротьбі за українську національну ідею, вони не мріяли ні про славу, ні про багатство, а лише прагнули розбудувати Українську державу. Їхній життєвий шлях – це уроки історії для молодого покоління. Тому нашим священним обов’язком є вшанування пам’яті тих, хто загинув, виборюючи незалежність держави, відновлення їхніх могил, які з роками через людську байдужість зрівнялись з землею. Про одну з таких, де були поховані воїни УПА, побратими "Арсен" і "Крук", розповів Йосиф Петрів.
 
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто віддав життя за незалежну, вільну Україну. А живим свідкам тих трагічних для нашої держави років учні вручили квіти. У дарунок їм звучали українські та повстанські пісні у виконанні Антона Романіва та Ростислава Діжака з Буської першої, вокального ансамблю та тріо у складі Олени Вітюк, Тіни Бойко, Ольги Курій з Буського БДЮТу (кер.Наталя Сорока), Уляни Мазан та Оксани Піджарко з Яблунівки, Христини Шпинди та Івана Бака, який виконав  авторську пісню. 
 
Зі своєю творчістю присутніх познайомив автор віршів та пісень Кирило Рудницький з Кудирявців. Його полум’яні пісні заставляють думати, осмислювати той нелегкий шлях, який довелось пройти нашій державі.
 
По закінченні фестивалю (а кожен його учасник нагороджений  дипломом) за  горнятком запашної кави ветерани  національно-визвольної боротьби співали пісні своєї молодості, дякували організаторам за проведення фестивалю. А ті, в свою чергу, висловили вдячність приватному підприємцю Галині Постолюк за смаколики до столу.
 
Лариса ГАРАСИМІВ