Головна Інтерв'ю Невтішні результати медогляду школярів Бущини

Невтішні результати медогляду школярів Бущини

Улітку, а особливо в кінці серпня, батьки з дітьми вистоювали черги під кабінетами педіатрів, дитячих окуліста, стоматолога, – учні проходили медогляд. Про його результати говоримо із заступником головного лікаря з питань охорони

' дитинства Буської ЦРЛ Валентиною ГРАБАР.

–    Скільки дітей уже пройшли медичний огляд?

–    Станом на 26 серпня в районі профілактичний медичний огляд пройшли більше двох третин, маємо 5021 дитину шкільного віку. Найкраще – діти сільської місцевості, гірше – з Буська. Наприклад, з найбільшої Буської №2, з 582 лише 280 дітей. Згідно чинного законодавства медичні профілактичні щорічні огляди проводяться в лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання дитини лише у присутності батьків або осіб, які їх заміняють. їх можна проходити протягом року. Але важливо, щоб огляд відбувся до 1 вересня, тому що іде розподіл за фізкультурними групами. І, власне, за результатами медогляду, в т.ч. проведення проби Руф'є, яка вказує на функціональні можливості серцево-судинної системи, і розподіляють на три фізкультурні (основну, підготовчу і спеціальну) групи на уроках фізичного виховання.

–    Які "шкільні"хвороби "атакують"дітей?

–    Серед дітей шкільного віку поширені патології зору, опорно-рухового апарату, захворювання шлунково-кишкового тракту, карієс зубів. У цьому році дитячий окуліст відзначила значний ріст патології зору Якщо за 2013 рік проблеми із зором мали 582 дитини, то в цьому – вже понад 600 (а ще ж не всі пройшли медогляд). Очевидно, це пов'язано з тим, що діти багатогодинно сидять за комп'ютерами та телевізорами, безперервно користуються мобільними телефонами, які негативно впливають на її зір. Лікувати патологію зору надзвичайно важко, це може бути проблемою багатьох років, тому краще її попередити. Дитина шкільного віку біля комп'ютера має сидіти максимум 40 хвилин і, крім того, протягом цього часу треба робити перерву, навіть просто кліпати очима, щоб рогівка була зволожена, тому що сухість рогівки викликає різноманітні захворювання очей.

Велика кількість дітей (600-700) потребує санації ротової порожнини. А загалом, кожна 2-3 дитина, за даними попередніх медичних оглядів, має або патологію, або ті чи інші відхилення від стану здоров'я. Крім того, є частина дітей (100-120), які потребують більш детального медичного огляду, проведення ЕХО серця, УЗД внутрішніх органів.

Кожна 6-7 дитина має патологію опорно-рухового апарату. Важливо батькам і педагогам звертати увагу на ранець, на відповідність парти і стільця до віку і росту дитини, на її спосіб сидіння за партою.

Малорухомий спосіб, характерний для наших дітей, який називається гіподинамія, також є причиною багатьох захворювань. І не тільки в шкільному віці, а й в дорослому. Адже все закладається з дитячого віку, патології серцево-судинної, дихальної систем, ожиріння є причиною гіподинамії. Діти повинні рухатися, робити фізкультперерви, фізкультхвилинки (багато вчителів проводять їх, особливо в початковій школі). Про це завжди говоримо на нарадах з освітянами.

–    Ви ніколи не задумувались над тим, скільки важить шкільний ранець? Чи завжди його вага відповідає віку школяра? Можливо, і звідси всі проблеми з поставою дитини?

–    Розклад складає адміністрація школи, тому хотілося б, щоб вона все раціонально продумала.

На завершення розмови Валентина Гоабар наголосила, що до 20 вересня ті, хто ще не пройшов медичного огляду, повинен завітати до дільничних педіатрів чи до сімейних лікарів.

Лариса ГАРАСИМІВ