Головна Інтерв'ю Олег Лотоцький: “Противники генплану почали готуватися до місцевих виборів, тому використовують анонімні...

Олег Лотоцький: “Противники генплану почали готуватися до місцевих виборів, тому використовують анонімні листівки”

Після виходу на сайті «Буського порталу» інформації про невідомі листівки з назвою «Хто голосує проти інтересів красненської громади?» від 14.12.2014 року, до редакції порталу поступило кілька телефонних дзвінків від мешканців, які стверджують, що у селищі активізувалася група людей, які застосовують технології "чорного піару" — анонімні листівки проти селищного голови та  двох інших депутатів. Причина цьому – місцеві вибори, які можуть відбутися у березні 2015 року. 

До редакції зателефонував селищний голова Красного Олег Лотоцький, який висловився з цього приводу:
– Я не знаю – хто розклеїв, хто друкував ці анонімні листівки, але можу тільки догадуватися. Були, крім цих листівок, ще й інші листівки, які мали авторство. Про них я знаю. До тих, листівок, які мають авторство, я претензій немаю. Тому що це є думка тих людей, які підписалися під ними. Вони на це мають повноцінне право. Бо ж річ не в тих листівках, а в анонімних, де в них ображається честь і гідність депутатів селищної ради. 
Якщо декілька противників генплану, а вони мають на це причини (просто люди ще незнають, які це причини), роблять усе для того, щоб збурити місцеве суспільство, то б який не був би генеральний план, вони все одно будуть незадоволені.
Розвиток будівництва у селищі повинен бути. Будівництво має йти через людські городи, бо землі немає, вся земля роздана під городи. Тому, нове будівництво буде проходити на людських городах. Це  – землі селищної ради. Я також маю город, зокрема, на ньому теж заплановано будівництво. Прийде час і я теж змушений буду шукати інший собі город. Ми живемо не в селі, а в селищі міського типу, нам потрібно розвиватися в сторону міста. А в місті – хто має город, а хто ні. 

– У листівках вказується, що Ви та "зацікавлені" люди намагаються поспіхом прийняти генеральний план саме зараз, хоча робота на ним почалась ще у 2011 році. Чому? – задають невідомі противники запитання – Бо закінчується їхня влада і треба "втрясти" деякі свої питання? Як прокоментуєте ці звинувачення?

–  Справді, робота над генеральним планом розпочалася у 2011 році.  Чому почали вважати, що ми поспіхом саме зараз намагаємось його прийняти? Скажу так: його потрібно було давно вже затвердити. Але так сталося, що роботи дуже багато, і тому процес над ним затягнувся. Зараз хочеться чим скоріше закінчити його, аби впроваджувати у дію. Ми нічого поспіхом не приймаємо. У попередніх роках відбулося громадське слухання, на яких було дуже мало місцевих мешканців. Незнаю, чому депутати, які знали про розроблення плану, не донесли інформацію до своїх виборців?

– У листівках вказується, що на попередній сесії селищної ради була численна громада селища?

– Я б не сказав, що була численна громада. З 6 тисяч мешканців селища, були присутні біля 30 осіб.

– Як Ви, вважаєте, цей генеральний план досконалий чи ні?

– Я вважаю, що цей план є настільки досконалий, наскільки його можна було зробити. Над ним працювали люди досвідчені, компетентні. Розробник генплану Іван Олійник.

– Що ви думаєте з приводу того, що на листівках наголошують, що окремі депутати відстоюють вузькі інтереси провладної групи у Красному?

– Це – абсурд! Володимир Колос – пенсіонер, довгий час працював начальником залізничної станції.  Ігор Гуженко має дві вищі освіти, працює бухгалтером. Вони прийшли ще перед засіданням сесії, аби ознайомитися з планом. Ознайомившись, проголосували на сесії "за". Однак, після цього, їх почали звинувачувати через власну думку. Про які провладні інтереси йдеться у анонімних листівках? Чому вони не скажуть?
Є кілька "зацікавлених" осіб, які вже поділили посади у селищній раді. Вони не маючи можливості себе рекламувати (за якісь добрі справи), почали готуватися до місцевих виборів, поливаючи брудом мене і інших. Як тільки появилася інформація, що у березні наступного року можуть відбутися місцеві вибори, одразу в Красному активізувалася група людей із ВО "Свобода". Як відомо усім, їхня партія "пролетіла" на виборах до Верховної Ради, тому почали вони готуватися до місцевих, аби знову бути при владі. Кожен із них у селищі володіє чималими земельними ділянками.
Ще раз наголошу, що до 20 грудня 2014 року продовжено збір пропозицій та зауважень щодо проекту генерального плану смт. Красне. Детально з проектом можна ознайомитися в приміщенні Красненської селищної ради або на її веб-сайті за адресою:  www.krasne-rada.gov.ua. 

Роман Матвіюк
/"Буський медіа-портал"/