Головна Інтерв'ю Про неякісну організацію надання автостанційних послуг в Буську

Про неякісну організацію надання автостанційних послуг в Буську

 Депутати просять обласну владу розібратись із підприємством, яке надає автостанційні послуги 27 грудня 2012 року ХХ сесія Буської районної ради VI скликання ухвалила звернення до голови Львівської обласної державної адміністрації М.Костюка (до відома прокурора Львівської області О.Василенка) з приводу порушень ТзОВ «Радар-Транс» вимог чинного законодавства та умов договору №16 від 1.03.2012 року про організацію надання автостанційних послуг пасажирам та перевізникам на маршрутах внутрішньообласного сполучення у місті Буську.

 Буська районна рада звертається до Вас з приводу порушення вимог чинного законодавства товариством з обмеженою відповідальністю "Радар-Транс" (юридична адреса: 80500, м.Буськ, вул.Київська,22а/2, директор – Ребітва Петро Прокопович), яке, відповідно до Договору №16 від 01.03.2012 року про організацію надання автостанційних послуг пасажирам та перевізникам на маршрутах внутрішньообласного сполучення, надає зазначені послуги у місті Буську.Так, відповідно до ст. ст. 28, 36 Закону України "Про автомобільний транспорт" на автостанціях повинен забезпечуватися прийом та відправлення автобусів і пасажирів. Автостанції повинні надавати пасажирам послуги, пов’язані з їх проїздом автобусними маршрутами загального користування, а автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на договірних умовах, – послуги, пов’язані з відправленням та прибуттям автобусів згідно з розкладом руху.

 До обов’язкових послуг, що повинні надаватися автостанціями пасажирам, належить, зокрема, продаж квитків, користування приміщеннями для чекання поїздки, облаштованими місцями для сидіння та можливість користування громадськими вбиральнями. До обов’язкових послуг, що повинні надаватися автостанціями автомобільному перевізнику, належать організація прибуття та відправлення автобуса з облаштованих платформ.

 Відповідно до п. 2.10. Порядку регулювання діяльності автостанцій, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 27.09.2010 року №700 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2010 р. за № 1068/18363, власник повинен забезпечувати обслуговування пасажирів та автомобільних перевізників на автостанції згідно з вимогами до автостанції відповідного класу протягом строку дії свідоцтва.

 Однак зазначене підприємство, будучи власником автостанції у місті Буську, всупереч вищевикладеного та п.п. 2.2.2., 2.2.3. укладеного з облдержадміністрацією договору, не забезпечує належні умови обслуговування пасажирів та перевізників, оскільки каса на автостанції не працює, територія автостанції (платформи та місця для сидіння пасажирів) від снігу не розчищається, а приміщення для чекання поїздки (що актуально особливо у зимовий час), довідкова служба, обов’язкова візуальна інформація та система інформування водіїв про умови дорожнього руху на автостанції взагалі відсутні. Мають місце і інші порушення, через які пасажири та перевізники не отримують належних послуг. Крім цього, через неналежний стан утримання автостанції водії автобусів з метою висадки та посадки пасажирів відмовляються заїжджати на її територію, а тому здійснюють висадку та посадку на проїжджій частині, наражаючи тим самим на небезпеку як людей, так і себе.  

 Відповідно до Закону України "Про автомобільний транспорт", п. 124 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 р. №1184), власники автостанцій несуть відповідальність за якість та безпеку послуг, що надаються автостанціями пасажирам та автомобільним перевізникам, технічний стан будівель, споруд, обладнання та території автостанції, за здійснення заходів із забезпечення безпеки руху транспортних засобів та переміщення пасажирів на території автостанції.

 Відповідно до ст.ст. 13, 16, 20 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" вирішення питань забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, транспорту (щодо забезпечення організації обслуговування населення підприємствами, установами та організаціями транспортного обслуговування незалежно від форм власності) належить до відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України. З цією метою місцеві державні адміністрації здійснюють на відповідних територіях державний контроль за додержанням правил транспортного обслуговування, законодавства про захист прав споживачів.

 З огляду на вищевикладене, просимо вжити вичерпних заходів до ТзОВ "Радар-Транс" з метою забезпечення дотримання ним умов Договору №16 від 01.03.2012 року про організацію надання автостанційних послуг пасажирам та перевізникам на маршрутах внутрішньообласного сполучення, або, якщо це неможливо, розірвати зазначений договір.

 Володимир  Замроз, голова районної ради