Головна Історія Бущина урочисто вшанувала 100-ліття свого видатного земляка – Головного командира УПА –...

Бущина урочисто вшанувала 100-ліття свого видатного земляка – Головного командира УПА – Василя Кука

11 січня у його рідному Красному відбулися ювілейні заходи, у яких взяли участь голова районної ради Володимир Замроз, перший заступник голови РДА Марія Яцик, голова обласної ради Петро Колодій, депутати обласної ради Богдан Козак та Андрій Холявка, народний депутат багатьох скликань Тарас Стецьків, сини головних командирів УПА Юрій Шухевич та Юрій Кук, представники Братства ОУН–УПА та Спілки офіцерів України.

Поминальну Службу Божу у церкві св.Пророка Іллі провели священики УГКЦ за участю головного капелана збройних сил та силових структур Жовківської єпархії Зеновія Колтуна. Вони ж відслужили панахиду на могилі Василя Кука, до якої згодом лягли вінки та квіти від численних делегацій. Після екскурсії в історико-краєзнавчому музеї селища, яку провів Ярослав Стецишин (до цієї події відкрито ще одну експозиційну кімнату, присвячену УПА), у місцевій ЗОШ №1 відбулася урочиста адемія за участю істориків, військовиків, громадських діячів. Протягом 4 годин, затамувавши подих, переповнений глядацький зал вслухався в кожне вимовлене слово про цю легендарну постать в  новітній історії української національно-визвольної боротьби. Про перший – підпільний період життя і звитяги Василя Кука доповів історик Ярослав Стецишин. Про другий – найважчий і найневідоміший для широкого загалу –  Володимир Вятрович – лауреат премії ім.В.Стуса (детальніше про це читайте в його статті, надрукованій в минулому номері "ВН" – "Останній бій останнього командира").

Продовжили тему цікавими коментарями на основі власних зустрічей з головним командиром вже в наш час – Юрій Шухевич та відомий публіцист Ярослав Сватко.

З особливим трепетом, вслухаючись у кожне слово цієї легендарної людини, усі дивились відеофільм про святкування 90-ліття генерала-хорунжого В.Кука, яке відбулося 10 років тому у Будинку вчителя  в Києві. Тодішні настанови В.Кука, зокрема щодо внутрішньо-політичної ситуації в Україні, не втратили свого значення нині. Йдеться про необхідність виховувати в народі насамперед національну свідомість, яка може слугувати фундаментом (опертям – як казав тоді В.Кук) побудови економічно сильної держави.

В урочистій академії виступили народний чоловічий хор "Січові стрільці" НД с.Задвір'я, виконавши "Гімн українських націоналістів", "Марш сіроманців", "Ой у лузі червона калина" та "Ревієм", а також  земляки В.Кука – викладачі та учні Красненської ЗОШ №1.

Микола ІВАНЦІВ, знімки автора

педагоги мсцевої школи Ярослав Стецишин - організатор вшанування ювілею В.Кука та Валентина Лотоцька

урочиста академія, зал майже 4 години слухає правду про В.Кука

вінок до могили славного земляка покладають голова райради В.Замроз та перший заст.Голови М.Яцик