Головна Історія У Яворові вшанували жертв політичних репресій

У Яворові вшанували жертв політичних репресій

16 травня 2021 року у День пам’яті жертв політичних репресій у місті Яворові поклали квіти та засвітили лампадки біля пам’ятника жертвам тоталітаризму, біля колишньої катівні НКВС, що на вулиці Завадівській.

У заході зі вшанування жертв тоталітаризму взяли участь: керівник апарату Яворівської райдержадміністрації Ірина Кравчук, секретар Яворівської міської ради Ольга Созанська, начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Яворівської міської ради Богдан Раделицький, голова Яворівської організації політично репресованих Степан Франко, парафія церкви Різдва Пресвятої Богородиці, о. Степан Кобасяр, громадськість.

Довідково: Щорічно у третю неділю травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій, який установлений Указом Президента України.

Політичні репресії в Україні розпочалися із першої спроби встановлення радянської влади – з початку 1918 року, а закінчилися у другій половині 1980-х рр.

Терор носив цілеспрямований, організований характер, уразив практично всі верстви української нації – інтелігенцію, військовиків, політиків, діячів церкви, культури та мистецтва, та найбільше вдарив по селянству.

Більшість репресованих були українцями, але жертвами терору в Україні стали також поляки, німці, євреї, представники інших національностей.