Головна Історія Львівщина вшановує пам’ять про жертв Другої світової війни

Львівщина вшановує пам’ять про жертв Другої світової війни

Сьогодні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Відзначається щорічно 22 червня – в день початку німецько-радянської війни 1941-1945 років.

«Цього дня офіційно між собою зіткнулися два тоталітарні режими – нацистський і комуністичний, які до того два роки прекрасно співпрацювали. І другий на кілька десятиліть приписав собі перемогу, яку вибороли над нацизмом багато союзників, у тому числі США. Перемогу, за яку режим безжально кинув мільйони беззбройних або слабоозброєних українців, цільово намагаючись ще в такий спосіб винищити наш народ. До цього числа жертв війни також варто зарахувати всіх, кого під час Другої світової і одразу після неї репресували, депортували, замкнули і звірськи вбили у вʼязницях, куди увʼязнював той самий, що й нині, ворог найчастіше лише за те, що ти був представником української інтелігенції.

Саме тому нинішня дата для українців – лише нагадування про те, які страшні злочини на нашій землі чинив червоний окупант, як підло брехав і спотворював історію, якою важливою є власна державність і наша перемога над москвою.

Вічна памʼять всім загиблим у Другій світовій війні 1939 – 1945 рр. Вічна слава і честь українським Героям усіх часів.

Поборемо російського окупанта. Переможемо. Бо іншого шляху у нас нема. Слава Україні!», – зауважив заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

Україна, не тільки серед усіх країн світу, зазнала найбільших втрат за роки Другої світової війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, в тому числі приблизно 5 млн цивільного населення, майже 10 млн – втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 українських міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.