Головна Історія У Львові вшанували пам`ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС

У Львові вшанували пам`ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, 26 квітня, в.о. голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник та заступник голови обласної ради Юрій Холод  взяли участь у заходах з нагоди Дня пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС.

Цього року минає 37-ма річниця однієї  з найбільших в історії людства техногенних катастроф.

Керівництво області та міста, депутати обласної ради, представники чорнобильських організацій, громадськість поклали квіти до пам’ятного знаку «Героям і жертвам Чорнобиля» та вшанували усіх загиблих та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Опісля священики відслужили  панахиду за жертвами аварії на Чорнобильській АЕС.

«Чорнобиль – наш безчасовий біль. Трагедія, масштаби якої приховувалися, трималися під грифом “секретно” у Москві та коштували тисячі життів наших земляків.
Неможливо висловити словами вдячність ліквідаторам, які тоді, жертвуючи собою, рятували нас усіх, свої наступні покоління
І сьогодні в час війни, коли окупанти намагалися захопити ЧАЕС та використати її як загрозу, ми вчергове побачили, де небезпека. Це не технологія, яка дозволяє ефективно працювати енергетикам, не наука і не атом. Це ворог, який хоче захопити Україну.
Однак знаю, що йому це не вдасться. У 1986 році це довели наші ліквідатори, а сьогодні це роблять наші захисники!», – зазначив Євгеній Гірник.

26 квітня 1986 року сталася аварія на Чорбильській АЕС –  найбільша катастрофа в історії ядерної енергетики. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології континенту. В Україні щороку вшановують пам`ять усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також вшановують ліквідаторів наслідків аварії.