Головна Історія У Буському районі відзначають 106-ту річницю з дня народження Степана Бандери

У Буському районі відзначають 106-ту річницю з дня народження Степана Бандери

Ще будучи головою Буської районної державної адміністрації Богдан Гринишин напередодні відзначення виступив з ініціативою на належному рівні відзначити у Буському районі 106-у річницю з дня народження українського політичного діяча, ідеолога і теоретика українського націоналістичного руху ХХ століття Степана Бандери.

Зокрема, відділом культури та туризму райдержадміністрації в останню декаду грудня вже проведено круглий стіл на тему: «Степан Бандера» – практик, теоретик, містик націоналістичного руху (на основі лекції Ірини Фаріон) та відбувся перегляд фільму «Степан Бандера» у методичному кабінеті РНД.
Протягом січня цього року триватиме виставка художньої,  публіцистичної документальної літератури бібліотеки району та виставка світлинної спадщини Степана Бандери,доповнена його цитатами у центральній бібліотечній системі
В освітянських закладах Бущини у переддень відзначення 106-ї річниці з дня народження Степана Бандери провели тематичні уроки, під час яких школярі ознайомилися з героїчним життєвим шляхом цього видатного українця, який віддав своє життя за волю і незалежність Української держави.

Довідка 
Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в селі Старий Угринів, яке належало Австро-Угорської імперії, в сім’ї греко-католицького священика.
У студентські роки став членом Української військової організації, а згодом – Організації українських націоналістів. Його кар’єра стрімко пішла вгору, і вже за кілька років Бандера став територіальним керівником ОУН на західноукраїнських землях.
У 1934 році Бандеру заарештувала польська влада, його засудили до страти, яку згодом було замінено на довічне ув’язнення. У 1936-1939 роках він відбував термін у польських тюрмах, а свободу здобув у вересні 1939 року завдяки нападу Німеччини на Польщу.
Після розколу ОУН Бандера став керівником так званої ОУН (б) – "бандерівського руху".
Після початку Другої світової війни німці заарештували Бандеру за спробу проголошення самостійної Української держави і відрядили до концтабору Заксенгаузен.
Його випустили з концтабору в 1944 році, і за три роки Бандера став керівником Проводу ОУН.
У 1959 році Бандеру вбив агент КДБ Богдан Сташинський. Знаряддям убивства був пістолет-шприц із ціаністим калієм, агент сховав його у згорнутій у трубку газеті.
У 2010 році Бандері було посмертно присвоєно звання Героя України. Проте вже за рік рішення скасували через відсутність у нього громадянства України.