Головна Історія Виставка «Національні символи України»

Виставка «Національні символи України»

1967

 У Львові у приміщенні Львівського історичного музею відкрилася виставка «Національні символи України», присвячена 150-річчю написання Гімну «Ще не вмерла України…». На виставці репрезентовано понад 150 експонатів, які пов’язані з національною символікою.

 
Зазначимо, що усі пам’ятки, які представлені на виставці, зберігаються у фондах Львівського історичного музею, Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові, Львівському літературно-меморіальному музеї Івана Франка, Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського, Львівській національній науковій бібліотеці України ім. В. Стефаника та бібліотеці Львівської Національної музичної академії ім. М. Лисенка. Це вперше в одній виставці зібрано так багато раритетних пам’яток. 
 
Варто зазначити, що на виставці була представлена цитра ХІХ століття – музичний інструмент, для якого Михайло Вербицький написав музику на вірш «Ще не вмерла України…».
 
«Сьогодні ми маємо чудовий Гімн, створений наддніпрянцем Павлом Чубинським та Михайлом Вербицьким, який походив із Львівщини. Ці дві постаті словами і музикою об’єднали цілу Україну. Я закликаю усю громадськість міста Львова подумати над створенням пам’ятника цим видатним людям. Пам’ятник потрібно зробити на одному постаменті, як символ об’єднання українського народу», – сказав голова Громадської ради музею визвольної боротьби у Львові, професор Іван Головацький.