Головна Коротко Маємо те, що маємо

Маємо те, що маємо

 Загалом, за словами начальника Буського РВ ГУМВСУ у Львівській області Романа Павлюка, за 9 місяців з початку року зареєстровано 1 тис. 262 заяви та повідомлення з ознаками злочину, з них порушено 225 кримінальних справ.

Розкрито 2 вбивства, 3 розбої, 49 крадіжок, 5 грабежів, 3 хуліганства, 8 шахрайств, 11 злочинів, пов’язаних з наркоманією. Також 40 злочинів економічного характеру: фінанси і кредити – 5, бюджетна сфера – 15, лісове господарство – 2, АПК – 2, хабарництво –1, земельні відносини – 15. Виявлено 11 злочинів  кримінальної корупції (зловживання службовим становищем та службове підроблення).
Однією із проблем є ріст злочинів, вчинених неповнолітніми. За звітний період їх скоєно 20 (для порівняння, у 2011 році за цей період – 6). І що непокоїть особливо – ці злочини вчинили лише 13 неповнолітніх осіб.Тобто, за одним і тим самим підлітком тягнеться декілька правопорушень.
Відзначається ріст злочинів, скоєних раніше судимими особами (51 злочин, а за аналогічний період 2011 року – 27). Усі вони вчинені лише 28 особами. Для прикладу, раніше судимий 27-річний мешканець Побужан протягом декількох місяців цього року скоїв близько 15 злочинів, втягуючи в злочинну діяльність неповнолітніх. На сьогодні засуджений відбуває покарання у місцях позбавлення волі. 
Відмічається спад злочинів в стані сп’яніння. За звітний період їх лише 20 – це розбій, крадіжка, грабіж, хуліганство, тяжкі тілесні ушкодження, вбивство (замах). Помітний спад правопорушень, вчинених у громадських місцях (19), проте, хвилює ріст злочинів в умовах вулиці (12). Буський райвідділ подав клопотання перед міськрадою та райрадою про встановлення на головних вулицях міста відеоспостереження, яке допоможе у розкритті тяжких та особливо тяжких злочинів, що скоюються на вулицях міста.
Декілька слів і про профілактичну роботу. Працівники Буського РВ склали 770 адмінпротоколів, оштрафована 661 особа на 35,1 тис. грн. За порушення правил дорожнього руху працівники ДАІ склали 571 адмінпротокол, оштрафовано 560 осіб на 99тис. 588 грн.
Чимало проблемних питань вирішує служба у справах дітей, яка повністю сформована. На профілактичному обліку в райвідділі перебуває 961 особа, 26 неблагополучних сімей, неповнолітніх осіб – 23, побутових правопорушників – 209 та ін.
Ось такі реалії  сьогоднішнього дня. У свій час екс-президент Л.Кравчук сказав: "Маємо те, що маємо". І це в такому спокійному провінційному містечку, як Буськ. Але недарма наш народ вже давно підмітив, що у тихому болоті дехто водиться.
Ірина  ГАЄВСЬКА