Головна Освіта Освіченими нас роблять вчителі

Освіченими нас роблять вчителі

 Мало є на світі людей, які б відзначали своє професійне свято тричі на рік. 

Учителі одні з небагатьох, кому так поталанило, адже святкують День знань 1 вересня, 5 жовтня – Всесвітній день учителів, а 7 жовтня – День працівників освіти. Що ж являє собою професія вчителя у нинішньому світі, як живеться представникам цієї професії – у розмові з керівником райво Богданом ГЛУХОВЕЦЬКИМ.
 
 
Що маємо – зберігаємо
У районі 44 навчальних заклади. Найменша кількість учнів в ЗОШ І ступеня  с.Гута –  лише два, в Ракобовтівській ЗОШ І-ІІ ст. – 33, Переволочнянській – 37 учнів, в  Соколівській ЗОШ І-ІІІ ст. – 76, Тур’янській – 85. Щодо Гути (до речі, це єдина дерев’яна школа в районі), то варто подякувати вчителю та громаді села, які доклалися, аби школу не закрили. За прогнозами на наступний рік двері старенька школа відчинить ще 4 дітям.
У перший клас цьогоріч пішло 516 дітей 6-річного віку проти 478 в минулому році. Сумніву нема, під демографічним тиском ми повинні провести зміни в мережі. Мова не йде про закриття, а про пониження ступеня окремих сільських шкіл. Модель наших змін – створення і функціонування освітніх округів. За останніх два роки ми  значно просунулись. Маємо добрий приклад в роботі Топорівського, Красненського та Буського (ЗОШ №1) освітніх округів. Загалом діє 5 таких  округів.
Усі добре розуміємо, що реорганізація чи ліквідація шкіл приведе до звільнення вчителів. Тому необхідно все робити виважено. Наприклад, незважаючи на те, що середнє навантаження вчителів є доволі критичним, ми все ж таки надали роботу 26 молодим освітянам. Це небагато, але…
 
Якість освіти – праця вчителів
 
У районі 817 вчителів, з них 684  –жінки, що складає 83,7%. З вищою освітою – 709, 8 – з незакінченою та 92 – молодші спеціалісти. Кваліфікаційні категорії: 384 спеціалісти вищої категорії (54%), 175 – І (25%), 46 педагогів – ІІ (6%) та спеціаліст – 104 педагоги (15%). Окрім цього, навчально-виховний процес забезпечують 169 педагогів із званням "старший вчитель" та 18 –  "вчитель-методист", 61 педагог нагороджений нагрудним знаком "Відмінник освіти України".