Головна Освіта Освіта дітей з особливими потребами

Освіта дітей з особливими потребами

 Протягом 2011-2012 років районні психологи обстежували дітей району і виявили 123 учнів та дошкільнят з психофізичними вадами. На сьогодні  налічується 874 дитини з особливими потребами, що становить 10,3% від загальної кількості дітей віком до 18 років.

Зростають мовленнєві вади у школярів та дошкільників. Приміром, у 2009-2010рр. виявлено 39 дошкільнят та 147 школярів-логопатів; у 2010-2011рр. – 73 та 134; у 2011-2012 рр.– 89 та 186 відповідно. Корекційні заняття вчителя-логопеда  відвідують 53 дитини та 3 – сурдопедагога.
 
Що ж до проекту ранньої допомоги, то значних поступів не досягли. Причина – в освітянському середовищі на цю складну проблему ще не вироблено єдиного погляду. Але попри це протягом 2011-2012 років консультували сім’ї, які виховують дітей-інвалідів, та спостерігали за дошкільниками-інвалідами; для вчителів району протягом навчального року також проводились наради-семінари, які були спрямовані на питаннях навчання, корекції та реабілітації учнів з різними  вадами.
 
Інформаційні технології – вимога часу
 
Усі школи району забезпечені ПК та багатофункціональними пристроями. Учні 9 шкіл мають можливість користуватися мультимедійними відеопроекторами,а сенсорними дошками – учні трьох шкіл (Красненська №1, Буська гімназія та Топорівська).
Дітей харчуємо, до зими готуємось
 
У районі функціонує 32 шкільні їдальні та 13 буфетів. Усіма видами харчування забезпечені 2646 учнів, безкоштовним – 2141. Поповнено матеріальну базу шкільних харчоблоків. Усі ЗОШ забезпечені холодильниками, мо¬розильними камерами, необхідним обладнанням. Окрім цього,  розробляється графік додаткового руху "Школярика" для підвезення учнів  для їх харчування. Наприклад, будемо довозити учнів з Ріпнова до Милятина.
 
Усі навчальні заклади забезпечені вугіллям та дровами. Щодо готовності котелень, то усі вони перевірені, виконані приписи, окрім  Буської гімназії та Милятинської школи. Оскільки котельні в цих закладах не мають автоматики, тому є потреба в додаткових документах. А в цілому усі котельні готові до опалювального сезону.
 
Внутрішні вбиральні – у всі школи
 
Протягом останніх років зроблено значний прорив . Минулого року 9 шкіл забезпечили внутрішніми туалетами, залишилось ще 4 школи І-ІІ ст. – Балучин,Боложинів, Ракобовти та Яблунівка. Правда, в трьох з них роботи на завершенні, а ось у Яблунівці ситуація  складна – немає приміщення. Зваживши і оцінивши можливості, плануємо до вересня 2013 року облаштувати туалети за рахунок прибудови.
 
На сьогодні маємо 10 "Школяриків". Гаражі забезпечені необхідними інструментами, ямами та естакадою. Усі водії – фахові спеціалісти. З однієї сторони – це дуже добре, а з іншої – утримання  автопарку вимагає значних затрат.
Часопис "Воля народу" від імені своїх читачів приєднується до привітань освітянам. Рано чи пізно кожна людина в житті зустрічається з тим, що доводиться когось вчити – чи молодих колег, чи  дітей. І як би ми всі не ставились до вчителів в цілому, не можна заперечити того факту, що ми такі мудрі не самі по собі, а тому, що колись знайшлася людина, яка навчила нас читати, писати, рахувати… Дякуємо Тобі, Вчителю!
Інна  ПАЛАМАР