Головна Коротко Як влаштований GPS-навігатор?

Як влаштований GPS-навігатор?

GPS-навігатор – корисний гаджет, користуються популярністю в колах автомобілістів. Цей пристрій дозволяє визначати і знаходити місце розташування об'єкта, прокладати шлях прямування, постачає відомостями про широтою та довготою географічної місцевості, допомагає об'їжджати і уникати різні ситуації на дорозі. Також, існую GPS-навігатори, які дозволяю дистанційно відстежувати місце розташування автомобіля. Такі навігатори можна подивитися ось тут. Відомості про затори прилад отримує по мобільній системі і радіо ефіру.

Нинішній навігатор володіє розлогій базою всіх об'єктів інфраструктури.

Конструкція

GPS-навігатор начинений особливими компонентами, визначальними якість системи і правильність виконання: GPS-чіп – комплект мікросхем, де процесор основний компонент. Він постачає діяльністю весь механізм, обробляє сигнал з космосу, який визначається через – – GPS-модуль, і обчислює координатні дані; Антена – виведена на частоту, звідки приймаються повідомлення з космосу Дисплей відтворення повідомлення Оперативна пам'ять – прискорює дії GPS-навігатора Пам'ять BIOS – пов'язує апаратну і програмну галузі Flash-пам'ять – запам'ятовує і зберігає, все оброблювані відомості, виробляє завантаження операційних систем і робить резервне копіювання Елементи плати – їх наявність залежить від пристрою навігатора і його моделі Роз'єми – слоти для карт пам'яті і SIM-карт.

Карти в навігаторі

Присутність GPS-карти набагато удосконалює використовувані властивості навігатора.

Електронні карти розділяються на векторні і растрові. Растрові карти – елементарний вид карт. На них показані місцевості і їх розташування. Масштабні зміни пов'язані з відправною версією (фото з космосу або карта зі сканера). Недолік растрових карт – в них закладені карти великих міст, карти районних центрів придбати практично неможливо. Проблемне питання, ще в прив'язці координатних даних карти до координат, які видає приймач. Векторні карти – пакет з інформаційними відомостями про об'єкти, їх місцезнаходження і географічних координатах. На них не зберігаються об'ємні відображення, обсягу в пам'яті захоплюють мінімально і функціонують відповідно швидше. Гідність цієї векторної карти в тому, що вона виконує пошук адрес, і відображення об'єктів на карті, показується в різних масштабних категоріях.

Наявні системи навігації, які дозволяють включати в карти особисті об'єкти і торувати шляху проходження по векторній карті, враховуючи придорожні знаки, дозволені повороти і розвороти, а також дорожньо-транспортні затори.