Головна Коротко Місцева влада взяла весь удар на себе

Місцева влада взяла весь удар на себе

Недільної днини в Ожидові стихія розгулялась ще більше. Так мело, що й світу білого не було видно. Вулиці села розчищали грейдери. Та надзвичайна ситуація склалася на трасі Київ-Чоп. Виходжу туди: стоять в ряд фури вже більше 20 годин. Водій Іван говорить, що застрягли біля Ожидова від сьомої вечора суботи. Ніч перебули у своїх кабінах. Заповнений і готель, що поблизу. Скільки ще їм доведеться простояти у сніговому полоні, невідомо. Тому дехто з водіїв вирішив повертатись на Львів. Інші спродіваються, що за деякий час розчистять дорогу і вони зможуть рушити. Проте з Бродів на Львів у неділю та понеділок не виїхала жодна маршрутка, тому й не всі дістались на роботу. 

І навіть у вівторок не всі автобуси виїхали на маршрут.
 
Коментує ситуацію голова Буської райдержадміністрації Володимир Сай:
 
– Стихія розгулялась з 15  на 16 грудня. Вже в суботу о 7 вечора повідомили, що передуло дорогу від Ожидова до Олеська. У районі був створений штаб з надзвичайних ситуацій, були задіяні наші еменесники, повідомлено в область. Грейдер з облавтодору виїхав у наш район ще звечора, але одна машина не змогла звільнити всі занесені снігом дороги. Вранці в неділю повідомили про це голову ЛОДА Михайла Костюка, на що він миттєво відреагував. На територію району прибуло 18 одиниць техніки – від "Укрзалізниці", військових, облавтодору. Трохи більше техніки працювало у сусідньому Бродівському районі. На перехресті в Ожидові запрацював пункт обігріву, де водії змогли погрітися, випити гарячого чаю, з’їсти канапки. Чергувала машина медицини катастроф, були задіяні й соціальні служби, – у територіальному центрі пекли хліб.
 
Одночасно роботи проводились і по селах району. Хочу подякувати фермеру Євгену Підвальному, керівництву "Приват-АгроЛьвів", Сторонибабського спиртового заводу, "Західного Бугу", "Баркому",  Буського держлісгоспу, які миттєво відреагували і направили свою техніку для розчищення вулиць у населених пунктах. Від райавтодору працювало 4 одиниці техніки.
 
Ця стихія залишила 18 сіл без електрики на кілька днів. Зазначу, що там, де не змогла справитись наша техніка, використовували потужнішу, яка розчищала снігові замети на трасі Київ-Чоп. Найнедоступнішими були Чішки, Кути, Теребежі, Циків, Германівка, Соколівка. Вже розчищено рух на трасі і енергопостачання відновлено (на вівторок без світла залишалась  ще частина Ожидова і Закомар’я). Сподіваюсь, що день Святого Миколая надбужанці зустрічатимуть в теплі та затишку.
 
Лариса ГАРАСИМІВ