Головна Коротко Право власності треба захищати

Право власності треба захищати

Про це говорили експерти правозахисних організацій в приміщенні Кіровоградського прес-клубу, де взяли участь в обговоренні, щодо того, як звичайному українцю захистити своє майно. Участь у цьому заході взяли наші журналісти «Буського порталу». 

Виявляється, що право власності в Україні – одне з найменш захищених. Ніхто не може гарантувати, що завтра у вашої квартири, будинку чи земельної ділянки несподівано не з’явиться новий господар.
Право на мирне володіння своїм майном є одним із ключових елементів правової країни. Проте, як стверджують експерти, порушення цього права в Україні стається все частіше. З подібною ситуацією нещодавно зіштовхнулися представники дитячо-юнацького товариства «Січ», які взяли участь в прес-клубі та продемонстрували докази порушення права власності. Правозахисники стверджують – така практика в Україні стає системною через недосконалість законодавства та, почасти, його невиконання. На цьому наголошували країни-учасниці ООН в рамках другого циклу Універсального періодичного огляду (УПО), який пройшов наприкінці минулого року в Женеві. В рамках цього огляду Україна отримала 157 рекомендацій, направлених на покращення ситуації з правами людини в державі, велика частка яких стосувалась, зокрема, встановлення верховенства права. 
Під час засідання прес-клубу експерти говорили про рекомендації щодо покращення ситуації з правом власності, які були надані Україні в рамках Універерсального періодичного огляду, про права власності в Україні та як позбавляють майна громадські організації. 
Експерти наголосили, що якщо звичайний українець зіштовхнувся з порушенням прав власності, насамперед, потрібно звертатися до правоохоронних органів та прокуратури, писати звернення до депутатів та давати суспільний розголос цій справі. Адже саме втручання преси дає поштовх того, що справа є на контролі і розслідування буде справедливе. Кожен українець також має можливість звернутися по правову допомогу до  Української Гельсінської спілки(http://helsinki.org.ua), яка має свою місію, що полягає в сприянні практичному виконанню гуманітарних статей Заключного акту Гельсінської наради з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) 1975 року, інших прийнятих на його розвиток міжнародних правових документів, а також усіх інших зобов’язань України в сфері прав людини та основних свобод. 
Журналістам «Буського порталу» свій коментар, щодо роботи безкоштовних правових центрів допомоги в Україні для звичайних українців, надав програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк. 
– Є державні правові центри, які діють згідно закону про безкоштовну допомогу, що створені в Мінюсті. Вони загалом є недостатньо дієві, бо там немає належного фінансування. З іншої сторони – є мережа нашої спілки УГС з прав людини, яка діє в 12 регіонах України, які надають безкоштовну консультацію та первинну правову допомогу. Також існують правові центри в малих містах вони зазвичай створюються за  половину коштів, що фінансує міська рада, половину – громадська організація. Всі ці правові центри мають свої сайти та контактні дані. Тому є можливість завжди зв’язатися з правозахисними організаціями та отримати первинну правову допомогу.

Роман Матвіюк,
Наталя Павлюк.
/"Буський медіа-портал"/