Головна Коротко В Буському районі виявляють вибухонебезпечні предмети часів війни

В Буському районі виявляють вибухонебезпечні предмети часів війни

Із приходом весни і початком польових та земельних робіт  найчастіше виявляють вибухонебезпечні  предмети часів війни. Не обійшлося без сюрпризів і в Буському районі. 26 лютого в полі поблизу с.Волуйки виявили  і знешкодили 3 мінометних міни. Отож загроза загибелі і травмування людей внаслідок самостійного вилучення небезпечних знахідок зростає. Тому головний фахівець служби ЦЗ у Буському районі Ігор Сорочинський нагадує:

вибухонебез­печні предмети мо­жуть бути всю­ди, де проходили бо­йові дії: на полях і городах, в лісах і парках, у воді рі­чках, озерах і водой­мищах, в будин­ках і підвалах, на тери­торії колишніх ар­ти­лерійських і авіа­ційних полігонів та в інших місцях. Отож, якщо ви вия­вили зовні схожий на ньо­го предмет, необхідно:

– добре запа­м'я­тати місце ви­явлення вибухоне­без­печного пред­мету, негайно повідомити службу ЦЗ у Буському районі ГТУ МНС України у Львівській області (тел. «101»; 2-16-36), за заявкою якого буде спрямована група розмінування для організації робіт з їхнього знешкодження та знищення, або в місцеві органи влади та в міліцію;

– до прибуття групи розмінування місце небезпечної знахідки відгородити прапорцями (підручними матеріалами) та виставити охорону. Для влаштування обгородження можна використати різні підручні матеріали (жердини, кілочки, дріт, мотузки, шматки матерії, каміння, грунт та інше);

– помітивши в будь-кого, а особливо у дітей, боєприпаси, негайно відбирати і по можливості їх не транспортувати.

При виявленні вибухонебезпечних предметів категорично забороняється: розбирати, розпилювати боєприпаси, викручувати з них підривники, витягати (виплавляти) з корпусів вибухівку; брати в руки, завдавати по них ударів; переносити або перекочувати їх з місця на місце; кидати в багаття або розводити вогонь над ними; збирати і здавати їх на металобрухт.

ПАМ'ЯТАЙТЕ, ЩО В КОЖНІЙ АВІАБОМБІ, СНАРЯДІ, МІНІ, ГРАНАТІ, БОЄПРИПАСІ ТАЇТЬСЯ СМЕРТЕЛЬНА НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ЛЮДИНИ!