Головна Цікаво Про нові зміни до правил дорожнього руху

Про нові зміни до правил дорожнього руху

1223

Уряд схвалив нову редакцію правил дорожнього руху, суттєво конкретизувавши деякі положення та впровадивши нові визначення. Ці зміни були внесені для ознайомлення в теоретичний та практичний курс автошкіл. Водії-новачки принаймні знають суть новацій (після 15 квітня вже іспити доведеться складати з нових правил), старшим теж треба бути в курсі. Про зміни ПДР говорить старший автоінспектор Ярослав Марчишин.

Змін немало. Приміром, поняття "темний час доби" трактувалося як період від закінчення вечірніх сутінків (30 хв. після заходу сонця) до початку ранкових (півгодини до сходу), а в новій редакції – це "частина доби від заходу до сходу сонця". Закріплене положення про те, що з 1 жовтня по 1 травня всі транспортні засоби за межами населених пунктів повинні їздити з "увімкненими ходовими вогнями або ближнім світлом фар, а в межах населених пунктів – із увімкненими габаритами чи світлом ближніх фар".

Вводяться нові знаки. Зміняться знаки повороту, зупинок громадського транспорту, попередження про небезпеку (до нього "приєднається" табличка, яка конкретизуватиме вид небезпеки для водія); знаки об'їзду доповнять текстові переклади англійською мовою; щоб нові знаки не стали несподіванкою на дорогах, про місця, де змінено схему руху, сповіщатиме спеціальна табличка. До білої і жовтої дорожньої розмітки додасться синя (місця парковки на проїжджій частині) та жовтогаряча (тимчасова розмітка).

Нові правила забороняють встановлювати різноманітні замки, блокато- ри, до яких "часто самовільно вдаються, щоб зарезервувати паркувальні місця для власного транспорту". Щодо шин, то чіткої вимоги зміни їх відповідно до сезону немає, але вказано, що у випадку постійної експлуатації транспортного засобу на слизькій дорозі "рекомендується використовувати шини, що відповідають стану проїжджої частини".

Водіїв-порушників чекають "недешеві подарунки", бо вносяться зміни в ст. 122 Кодексу України "Про адміністративні порушення" – за перевищення швидкості. Досі водії знали, що межа порушення – 20 кілометрів за годину, а з квітневого "екватора" – вдвічі нижча (10 км/год). Відповідно планка штрафів за перевищення швидкості підніметься: 10 км/год. – 255-340 гривень, на 20 км/год. – 340-510, на 30 км/год. – 510-680, на 50 км/год. – 680-850 грн. А за систематичне "додавання газу" водія можуть позбавити права керувати транспортним засобом терміном до 10 років. Якщо вміст забруднювальних речовин у відпрацьованих газах перевищуватиме нормативи, то за це штраф буде вже не нинішній 510-850, а 510-1190 грн. Коли ж людина, яка не має водійського посвідчення чи позбавлена його, сяде за кермо, то їй загрожуватиме 1700- 4250 гривень штрафу чи навіть конфіскація авто. У випадку скоєння ДТП з потерпілими, які отримали (легкі, середні, тяжкі) тілесні ушкодження, суд може призначити від 2550 гривень штрафу, позбавлення прав на 1-2 роки або 7- 10 днів адміністративного арешту.