Головна Культура Андрій Білоус вручив премії відомим та молодим вченим Львівщини

Андрій Білоус вручив премії відомим та молодим вченим Львівщини

Сьогодні, 10 листопада, з нагоди Всесвітнього дня науки у Будинку вчених керівництво області  традиційно відзначило преміями відомих і молодих учених Львівщини.

Обласні премії отримали 30 відомих учених і знаних фахівців (по 17170 грн)  та 120 молодих учених і дослідників (по 12370 грн).

«Вручення обласних премій вченим – це почесна та надзвичайно приємна місія. Адже це означає, що в нас є високі наукові досягнення, люди, якими ми можемо пишатися та великий науковий потенціал. Особливо гордий, що 120 премій сьогодні отримають молоді науковці, які є справжньою гордістю області, України», – зазначив перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус.

Слід зазуважити, що нагородження науковців відбувається щорічно уже впродовж 16 років. Як наголосив голова Західного наукового центру НАН України і МОН України академік НАН України Зеновій Назарчук, це спільна ініціатива науковців та владних структур Львівщини. Ці премії є значною підтримкою і стимулом для працівників науки.

Довідково:

10 листопада – Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development), відзначається з метою підвищити усвідомлення громадськістю в усьому світі користі науки.

Проведення цього дня було рекомендоване ще у 1999 році на Всесвітній науковій конференції, що проводилася у Будапешті.

ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день науки, проголосивши його на загальній конференції у 2001 році. У глобальному масштабі цей день був уперше відзначений 10 листопада 2002 року.

У рамках святкування Всесвітнього дня науки ЮНЕСКО співпрацює з урядами багатьох країн, науковими колективами та представниками населення.