Головна Культура На Львівщині відкрили оновлену експозицію музею-садиби родини поета Богдана-Ігоря Антонича

На Львівщині відкрили оновлену експозицію музею-садиби родини поета Богдана-Ігоря Антонича

Експозицію відкрили у будинку батьків поета.

З нагоди 113-річчя від Дня народження Богдана-Ігоря Антонича у селі Бортятин, що на Яворівщині, відкрили оновлену експозицію Музею-садиби родини українського поета. Саме тут свого часу жили батьки автора, яких часто навідував митець.

Музей складається з п’яти кімнат, кожна з яких оформлена особистими речами поета, його архівними фотографіями, книгами, рукописами. У центрі експозиції – скульптура Богдана-Ігоря Антонича, зображеного під куполом дзеркала, що символізує нічне небо, вкрите зірками.

Ще одним експонатом стали віконні рами та дверцята, привезені з львівської квартири поета, через які автор споглядав Собор Св. Юра. Також у музеї експонують давні побутові речі, які подарували жителі села та речі родини Антоничів.

«На території Львівщини є чимало музеїв та інших цікавих мистецьких закладів. Для їхньої популяризації варто створювати нові й нові експозиції, давати нове дихання художнім творам, по-новому презентувати цікаві сторінки з життя видатних українських діячів культури. Робити усе можливе, аби молоде покоління українців виховувалось в шані та любові до рідної землі, яку, наприклад, оспівував у своїх творах Богдан-Ігор Антонич. Такого роду культурні проєкти, як відкриття оновленої експозиції музею-садиби родини Антоничів, потребують підтримки з боку органів влади, в тому числі й фінансової. Зі свого боку, на рівні адміністрації, робитимемо усе задля того, щоб багата культура Львівщини була почутою та побаченою сотнями й тисячами поціновувачів мистецтва», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Музей-садибу відкрили ще у 2009 році, але усі чинні експозиції залишалися тимчасовими. Тому постало питання створити постійну експозицію. У 2019 році колектив авторів на чолі із заслуженим діячем мистецтв України Орестом Скопом сформували концепцію та ідею нової експозиції. Її створювали також працівники Львівського музею історії релігії.

«Пригадую, десь на першому курсі університету, мій одногрупник подарував мені збірку поезій Антонича. Його вірші надихнули мене тоді намалювати кілька ілюстрацій. Відтоді я почав глибше знайомитися з творчістю поета і я щасливий, що мав змогу долучитися до створення оновленої експозиції у Бортятинській філії Львівського музею історії релігії», – розповів Орест Скоп.

В одній з кімнат музею є старовинні кухонні приладдя та пічка, тож у планах працівників музею організувати майстер-клас з випікання Яворівського пирога, який увійшов до списку нематеріальної культурної спадщини України.

До теми: На Львівщині презентували традиційні для області страви, які можуть стати нематеріальною спадщиною ЮНЕСКО

На реформування експозиції ще торік з обласного бюджету виділили 1 мільйон гривень. За ці кошти закупили нове виставкове обладнання, матеріали для монтування експозиції, а також придбали експонати.

Музей працює з 09:00 по 17:00 у с. Бортятин, Яворівський район. Вихідний день – понеділок.