Головна Культура На Львівщині визначили лауреатів обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики...

На Львівщині визначили лауреатів обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури

На Львівщині обрали найкращі твори та роботи з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості. Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найвищою премією у Львівській області, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру.

Премія присуджується щорічно. Переможців визначає журі.

Премією відзначають найвизначніші твори літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, які утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність, а також стали визначною подією в культурному й літературно-мистецькому житті регіону.
За результатами засідань журі визначило лауреатів Обласної премії  у 2019 році.

Визначені такі переможці:

 • Мистецтвознавство і культурологія – імені Святослава Гординського – Береговська Христина Олександрівна – за монографію  «Святослав Гординський: творчість за пів століття».
 • Музейна справа – імені Іларіона і Віри Свенціцьких – Тихолоз Богдан Сергійович, Кобрин Михайло Степанович, Волошанська Марта Богданівна, Продан Тетяна Павлівна, Мартинюк Віктор Олександрович – за проект «Франко: наживо».
 • Збереження культурної спадщини – імені Бориса Возницького –  Лильо-Откович Зоряна Мирославівна– за вагомий внесок у збереження, дослідження і популяризацію українського мистецтва. Мистецький альбом «Богородиця-Одигітрія» 2019 (квітень) Львів, «Колір-ПРО».
 • Поезія – імені Маркіяна Шашкевича – Перлулайнен Лана – за збірку поезій у двох томах «Правила ходіння проти вітру», 2019, ТзОВ «Ліга – Прес» Львів.(1,2 том).
 • Проза  – імені Богдана Лепкого – Леся Холодюк (Федорів Лариса) – за історичну трилогію «Корнякт» Львів, 2018, «Червона Калина».
  Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – імені Михайла Возняка – Швець Алла Іванівна – за монографію «Жінка з хистом Аріадни: життєвий світ Наталії Кобринської в генераційному, світоглядному і творчому вимірах».
 • Драматургія, театральне мистецтво – імені Бориса Романицького – Баша Олена Петрівна – за акторську роботу у виставі «Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи…».
  Журналістика та публіцистика  – імені В’ячеслава Чорновола – Лизанчук Василь Васильович – за книгу «Так! Я – Українець».
 • Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича – Герасименко Оксана Василівна – за збірку фортепіанних творів «Світло пробудження мрій» (2019), збірку бандурних творів «Україно, моя Україно!»(2017).
  Образотворче мистецтво – імені Івана Труша – Гавришкевич Ігор Степанович – за серію живописних робіт.
 • Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Зеновія Флінти-
  •    Риботицька Оксана Романівна – за вироби в галузі художнього текстилю
  •    Ярошевич Уляна Іванівна – за вироби з кераміки
 • Народна творчість – імені Анатолія Вахнянина – Кравчук Іван Миколайович – за роботи виконані з житньої соломи.
 • Дизайн – імені Олени Кульчицької – Крукевич Юрій Богданович – за серію дизайнерських розробок різних жанрів.
 • Фотомистецтво – імені Василя Пилип’юка – Огородник Олег Михайлович –  за виставкові проекти та промоцію українського мистецтва за кордоном.

26 грудня відбудеться урочиста церемонія нагородження лауреатів Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури.