Головна Культура Громадськість Буського району відзначатиме День пам’яті та примирення і 71-у річницю Перемоги...

Громадськість Буського району відзначатиме День пам’яті та примирення і 71-у річницю Перемоги над нацизмом у Європі

Про перелік запланованих заходів до Дня пам’яті та примирення і 71-у річницю Перемоги над нацизмом у Європі, їх проведення йшлося 4 травня, під час засідання організаційного комітету, який провів голова райдержадміністрації Петро Мороз.

Участь у роботі оргкомітету взяли: голова районної ради Богдан Глова, його заступник Роман Фурда, перший заступник голови РДА Олег Ільків, керівник апарату РДА Євген Кичурчак, начальник Буського відділення Національної поліції Василь Шевцов, керівник відділу культури та туризму РДА Людмила Ціхоцька, керівник відділу освіти РДА Богдан Глуховецький, голова районної організації ветеранів Володимир Луженцов, керівник управління соціального захисту населення РДА Василь Стецик, головний лікар Буської ЦРЛ Євген Романюк, представники місцевих ЗМІ : редактор районного часопису «Воля народу» Микола Іванців і директор Буського радіомовлення Євген Ярема.
Голова РДА Петро Мороз, відкриваючи засідання, ознайомив учасників зібрання з Указом Президента України «Про відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», розпорядженням голови Львівської ОДА Олега Синютки щодо відзначення цих дат, інформаційними матеріалами та рекомендаціями, які підготував Український інститут Національної пам’яті.
В результаті обміну думками, обговорень пропозицій членів оргкомітету, вирішено районний захід провести в п’ятницю, 6 травня, біля Вічного вогню та братської могили загиблих у роки Другої світової війни на міському кладовищі Буська. Розпочнеться акція о 14.00 год. за участю представників органів влади, духовенства, ветеранів, молоді, громадських організацій. 
Заходи до пам’ятних дат 8 та 9 травня відбудуться також у закладах освіти та культури району, а в бібліотеках розгорнуть тематичні виставки. У ці дні плануються відвідини ветеранів, які за станом здоров’я не матимуть змоги прибути на основний захід у Буську.
Силами школярів, волонтерів, комунальних служб буде проведено благоустрій пам’ятників та пам’ятних місць, пов’язаних з подіями Другої світової війни.