Головна Культура Сьогодні у Львівському літературно-меморіальному музеї Івана Франка презентували монографію франкознавиці

Сьогодні у Львівському літературно-меморіальному музеї Івана Франка презентували монографію франкознавиці

Сьогодні у 131-ші уродини Петра Франка  у Львівському літературно-меморіальному музеї Івана Франка презентували монографію франкознавиці, кандидатки філологічних наук Наталі Тихолоз під назвою «Петро Франко: Формула долі. (Життєпис на тлі доби)”, яка належить до серії унікальних видань “Бібліотека Дому Франка”.

Монографія Наталі Тихолоз розповідає про  шлях Петра Франка до себе, до людей та до світу, про його життєву філософію, повну таємниць долю і творчі здобутки.  Наукова біографія Петра Франка авторства Наталі Тихолоз заснована на історичних фактах та архівних документах та ілюстрована меморіальними світлинами.

Захід відвідав заступник голови облдержадміністрації Іван Собко:

«Усі візити до Дому Франка – велика приємність для мене. Кожного разу дізнаюся щось нове про Івана Франка, його родину і все більше і більше розумію, якою значущою є ця постать для української науки та літератури.

Та сьогодні ми зібралися тут заради наймолодшого сина Івана Франка – Петра. Пригадую, як у жовтні минулого року відкривали  перший в Україні пам’ятник Петру Франку у Нагуєвичах, а тут, у Домі Франка, у такому ж гарному товаристві, відбулося грандіозне відкриття муралу «Петро Франко. Повернення» авторства Святослава Владики.

Петро Франко здійснив неоціненний внесок у становлення української державності, авіаційну, видавничу та дослідницьку справу, розвиток спорту, молодіжного руху, хімічної науки та музейної справи. І ми усі маємо знати про це набагато більше. І завдяки книзі Наталі Тихолоз – тепер маємо таку можливість.

Тому величезне дякую вам за вашу працю і за те, що з такою любов’ю і відданістю здійснюєте цю важливу місію – бережете пам’ять про славетний Франковий рід», – зазначив Іван Собко.

«Ця книжка про людину, яка зуміла знайти свій власний шлях у житті, яка зуміла вийти із слави і тіні свого батька і знайти самого себе. І це дуже важливо. Разом з тим ця книга розповідає про великий рід Франків, який починається і закінчується не лише на Іванові Франкові, а й живе в своїх нащадках. Ця книга про багатогранну особистість Петра Франка, котрий, чим би не захоплювався і чим би не займався – завжди робив із цього великі справи» – сказала Наталя Тихолоз.

Книга ошатно видана, з круглим корінцем, у суперобкладинці, щедро ілюстрована меморіальними світлинами і документами, стане у нагоді всім, хто цікавиться постаттю Петра Франка та непростими сторінками історії України.

Довідково:

Петро Іванович Франко (28 червня 1890, с. Нагуєвичі – 28 червня 1941)учасник Національно-визвольних змагань 1914-1920 років, військовий пілот УГА, співзасновник Пласту, педагог, громадський діяч, письменник, науковець, молодший син Івана Франка.

З 1914 року командував сотнею Легіону УСС. 6 грудня 1918 став командиром Летунського відділу Галицької армії. Створений Петром Франком авіаполк збив 16 польських літаків. За заслуги в організації авіації Симон Петлюра надав військове звання полковника.

Петро Франко – професор української гімназії в Коломиї, старший науковий співробітник у Науково-дослідному інституті прикладної хімії в Харкові, депутат Народних Зборів Західної України, декан товарознавчого факультету Українського державного інституту радянської торгівлі у Львові. У 1940 році обраний депутатом до Верховної Ради УРСР.

З початком радянсько-німецької війни,  у червні 1941, вивезений радянською владою зі Львова на схід. Розстріляний 28 червня 1941 року. Місце поховання невідоме.

"Петро Франко: Формула долі. Життєпис на тлі доби». У Домі Франка презентували монографію франкознавиці Наталі Тихолоз

"Петро Франко: Формула долі. Життєпис на тлі доби». У Домі Франка презентували монографію франкознавиці Наталі Тихолоз

"Петро Франко: Формула долі. Життєпис на тлі доби». У Домі Франка презентували монографію франкознавиці Наталі Тихолоз

"Петро Франко: Формула долі. Життєпис на тлі доби». У Домі Франка презентували монографію франкознавиці Наталі Тихолоз