Головна Культура У Буську відзначили День Гідності та Свободи

У Буську відзначили День Гідності та Свободи

Попри прохолодну дощову пору 20 листопада, напередодні Дня Гідності та Свободи, сотні бущан зібралися в райцентрі біля меморіалу Героїв Небесної Сотні, аби віддати шану тим, хто поклав своє життя на вівтар свободи, європейського вибору, людської гідності, загинувши за Україну під час Революції Гідності, чи захищаючи державу на сході від російського окупанта.

    Віче розпочалося зі спільної молитви усіх присутніх разом з священиками о.Іваном Салабаєм та о.Андрієм Баглаєм. Надалі було виконання Державного Гімну України та покладання до меморіалу корзини квітів керівниками РДА та райради П.Морозом і В.Замрозом, хвилина мовчання за загиблими. Цього дня квіти лягли також до могили Героя Небесної Сотні Ольги Бурої, яка похована на кладовищі у своєму рідному селі Ріпнів.
    З промовами до присутніх краян звернулися: голова райдержадміністрації Петро Мороз, депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський, учасник подій на Майдані Сергій Бондаренко, голова громадської ради при РДА Андрій Кузьма.
    Виступаючи перед учасниками віча, голова райдержадміністрації П.Мороз зазначив, що подвиги героїв залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.
    «Цей день – незаперечний доказ відродження Української Нації, нашої держави. Це підтвердження того, що події революції Гідності змінили наш народ, об’єднали в єдиній, соборній, незалежній Україні. 
    Я вдячний кожному з Вас за те, що ви патріоти, за те, що робите все можливе, аби світ побачив Україну такою, що формує нове обличчя демократичної Європи», – зазначив очільник району.
   Надалі голова РДА мав честь зачитати Указ Президента України, вручити посвідчення і медаль «Захиснику України» нашому земляку з с.Брахівка, учаснику АТО Олегу Габі. 
    Завершився захід виконанням церковного гімну «Боже, великий, єдиний».
   Цього ж дня, двома годинами раніше, урочистості з нагоди Дня Гідності та Свободи відбулися у селищі Красне. 
Прес-служба Буської РДА