Національний демократичний інститут в Україні готовий допомагати Україні та Львівщині інтегруватися в Європейський Союз і втілювати політичні реформи.
Про це та інше йшлося на зустрічі заступника голови Львівської обласної ради Юрія Холода з директором НДІ в Україні доктором Марчіном Валецкі. «Українці мусять одночасно працювати над чотирма важливими процесами: здобувати перемогу, відбудовувати країну, інтегрувати її в ЄС та продовжувати політичну реформу.
Львівщина завжди була столицею політичної думки в Україні та її фарватером у проєвропейських прагненнях. І тому вам надалі варто зосередитися на процесах євроінтеграції. Які, до того ж, є дуже вигідними для нашого регіону економічно», – переконаний доктор Валецкі.
Учасники зустрічі також обговорили подальші кроки політичних партій та місцевого самоврядування щодо забезпечення інклюзії у всіх галузях, створення програм для реабілітації, протезування і навчання ветеранів війни, особливо жінок-ветеранів, розвиток партнерства українських і польських міст.
«Доктор Валецкі вдячний українцям за те, що ми захищаємо Європу та всі західні демократії. Також він дуже позитивно оцінює реформу децентралізації в Україні та наголошує на потребі продовження політичних реформ і демократичних інструментів у місцевому самоврядуванні.
Нас усіх, а особливо політичні партії, директор НДІ просить не зупинятися у нарощуванні ваги світового українства та постійних реформах, адже наша боротьба за перемогу – не спринт, а маратон. На фінішну пряму ми маємо вийти сильні і готові рухатися лише вперед – разом із найбільшими світовими демократіями», – зазначає Юрій Холод.
Заступник голови облради подякував за підтримку України НДІ та Польщі, де проживає багато років нинішній директор інституту. Зокрема, і за особисту допомогу гостя, адже донині в будинку доктора Валецкі проживає 4 родини українських біженців.
НДІ в Україні допомагає в секторі політичних реформ, зокрема, стратегувати та розвивати структури демократичних партій, поширювати політичну освіту і виховувати лідерів із громадянських середовищ, сприяє поширенню жіночого лідерства, інклюзії тощо.