Головна Листи Понад 12000 випадків алергії зафіксували на Львівщині за минулий рік

Понад 12000 випадків алергії зафіксували на Львівщині за минулий рік

8 липня – Всесвітній день боротьби з алергією.

За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і Всесвітньої алергологічної організації (WAO) 8 липня відзначається Всесвітній день боротьби з алергією. Метою дня є підвищення обізнаності про важливість лікування та профілактики недуги.

«За попередній 2021 рік у Львівській області зафіксовано близько 12 160 хворих на алергічні хвороби: бронхіальну астму, кропив’янку, алергічний риніт, поліноз, медикаментозну непереносимість. Безперечно, лідерами серед нозологій є алергічний риніт та кропив’янки. За перше півріччя 2022 року смертей з приводу бронхіальної астми та медикаментозної алергії не було зафіксовано. Для успішного попередження будь-якої форми алергії є зменшення контактів з алергенами. Застосування протиалергічних препаратів лише тимчасово усуває симптоми захворювання. Актуальним питанням залишається вчасна діагностика та індивідуальний підхід до ведення кожного пацієнта з алергопатологією», – повідомила Христина Ліщук-Якимович, експерт департаменту охорони здоров’я з алергології.

Алергія виникає в результаті надмірної відповіді імунної системи (реакція гіперчутливості) на контакт із зовнішнім подразником, починаючи від побутових подразників (шерсть, пил, пилок різних рослин), медикаментів і завершуючи впливом фізичних факторів, наприклад, ультрафіолету, води, холоду, тепла. Захворювання вражає всі вікові групи, від дітей до людей похилого віку, і часто є хронічними патологіями, які можуть вражати декілька органів. В останні десятиліття спостерігається збільшення захворюваності та поширеності алергічних захворювань, які можуть бути наслідком генетичних особливостей або зміни навколишнього середовища чи способу життя.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я приблизно 30% – 40% населення світу страждає алергічними захворюваннями. При наявності алергії у одного з батьків у сім’ї ризик розвитку алергії у дитини становить 33 %, а при наявності алергії в обох батьків – 70 %.

Більшість алергічних реакцій є легкими і їх можна легко контролювати. Однак іноді може виникнути серйозна реакція, яка називається анафілаксією або анафілактичним шоком.

Для діагностики алергії анамнез має бути доповнений дослідженням на алергенну сенсибілізацію за допомогою шкірних проб або титрування специфічних антитіл у крові пацієнта. На шкіру пацієнта наносять краплі рідини, що містить потенційно алергічну речовину. Якщо у пацієнта є алергія на речовину, через деякий час на цьому місці з’явиться набряк і свербіж. Цей тест безболісний і дуже безпечний.