Головна Освіта Як «Кобзар» у хаті — буде щастя, знай!

Як «Кобзар» у хаті — буде щастя, знай!

Нещодавно восьмикласники Заводської ЗОШ І-Ш ст. під керівництвом учителя української мови та літератури Д.Дацків організували виставку "Кобзар" – книга невичерпна, книга – на віки", якою донесли до учнів цікаву інформацію: про перше і наступні видання цієї дивовижної книги, переклад творів "кобзаря" іноземними мовами, унікальний "Кобзар", який знаходиться в музеї-мікромініатюри в Києві і єдиний у світі музей однієї книги "Кобзаря" в Черкасах.

Школярам вдалося зібрати на виставку низку "Кобзарів" різних років видання та різного формату. Хочеться згадати про деякі з них. Найбільшу увагу привернув "Кобзар" 1947 року видання, який по сьогодні читають в родині Олени Андрухів (уч. 9 кл.). Зацікавили й "Кобзарі" 1960 року видання, які зберігаються в родинах, вчителів О.Ільницької, В.Роїка і Галинки Литвин (уч. 1 кл.). Вони видані в Канаді (Оттава), нашим земляком з Красного, громадським і політичним діячем, хорунжим УГА, відомим українським видавцем і редактором Іваном Тиктором.

Сучасне видання "Кобзаря" (2011 р.в.), який читають в родині С.Поцілуйко (уч. 4 кл.), ілюстроване нашою землячкою з Куткора Софією Караффою-Корбут.

У експозиції виставки також "Кобзарі” вчителя Л.Матвіїв та школярів Софії Роїк, Максима Воробйова, Вікторії Надали, Соломії Лози, Олександра Метриці, Світлани Ланько, Романа Смаги, Софії і Соломії Качорів, Володимира Затхея, Ірини Вовк, Мар'яни Лубенської, Іванни Ковалишин, Іванни Балабат та Олени Щирби.

А з яким захопленням розглядали діти факсимільне видання однієї з найбільших реліквій українського народу – так звану захалявну або "Малу книжку" Тараса Шевченка – рукописний збірник його віршів перших чотирьох років заслання, які подали на виставку учні Вадим Ткачук (5 кл.) та Марія Лісова (9 кл.).

Останнім акордом свята став вірш, який прочитала учениця Іванна Балабат:

У вікні любисток, на підлозі м'ята,
В золотій оправі – книга серед книг.
Наче щедре сонце поселилось в хаті,
Як велике щастя стало на поріг.
Мудра, світла книга, то – "Кобзар" Тараса,
На столі, як свято, білий коровай,
і пішло повір'я з дідівського часу,
Як "Кобзар " у хаті – буде щастя, знай.

Іванна КОВАЛИШИН, учениця 8 класу, с.Заводське