Головна Політика Майдан збирає небайдужих

Майдан збирає небайдужих

У Буському районі створено громадське об’єднання "Майдан", головою якого обрано депутата районної ради Степана Рака, – людину, яка повністю себе віддала майданівському рухові.

Мандатна комісія зареєструвала 200 осіб – усіх тих, хто виявив бажання взяти участь в установчих зборах – людей різних як за політичними поглядами (хоч більшість виявилась безпартійними), так і за розумінням мети цієї громадської організації. До речі, про мету досить детально ще раз на початку зборів розповів секретар зборів, депутат районної ради Богдан Глова. Не буду повторюватись, бо детальніше про це ж районна газета "Воля народу" інформувала в номері за 10 січня (див."Проект програмного маніфесту оргкомітету зі створення ВО "Майдан“ Буського району…"), винісши таким чином проект заздалегідь на обговорення громади. У ньому досить детально виписані завдання організації як на коротку, так і середню, і далеку перспективи. І стосуються вони, перш за все, кардинальних змін у суспільно-політичному устрої всієї держави. Натомість багато учасників зборів, зокрема радикальна молодь, серед яких і київські "майданівці" (йдеться про наших співвітчизників, які не один день безпосередньо в Києві брали участь у силових сутичках), вимагали замість розлогих розмов про принципи діяльності об'єднання, з якими виступили депутати обласної ради ще першого скликання Володимир Квасниця та Володимир Жолнович, заклику до конкретних дій.

Нагадаю, що у неділю аж надто невизначеною виглядала ситуація в Україні у зв'язку з невіртуальною, а таки реальною загрозою окупації російськими військами Криму, а також подіями на сході України, коли заїжджі з території Росії агресивні молодчики спровокували серйозні сутички в Донецьку, Харкові та Луганську.

Отож наші хлопці вже хотіли бачити військового комісара, який би наказав, куди приходити, щоб формувати загони добровольців.

Емоції, правда, вдалося швидко вгамувати. Зокрема, керівник районної Самооборони Роман Фурда закликав тих, хто має бажання вже нині долучитись до охорони громадського порядку, зголошуватись до їхніх лав. До слова, після зборів місцева Самооборона зібралась окремо, визначивши пріоритети своєї роботи на найближчу перспективу, особливо щодо запобігання різних провокацій. "В цілому мережа загонів сформована, активно діють більше 10 координаторів по різних селах з різних частин району, налагоджена співпраця і зі службою ДАІ, кількість членів самооборони постійно збільшується", – каже Р.Фурда.

Отож, установчі збори відбулися. Вони визначили і співзасновників організації, які проведуть її офіційну, юридичну реєстрацію. Також затверджено Раду Майдану, до якої прийняли додатково усіх, хто напросився. Залишилося лишень побажати організації активної роботи, свіжих, неординарних ідей, і не лише як і кого звільнити з роботи, а як насамперед поліпшити економічний клімат у Буському районі, створити нові робочі місця, оподаткувати "тіньові" – з тим, аби мешканцям Бущини жилося краще, аби вони відчували захист та турботу насамперед від місцевої влади. Це, на мою думку, має бути основним завданням РГО "Майдан".

Микола ІВАНЦІВ