Головна Освіта На Золочівщині відбувся тренінг щодо громадського контролю лісової галузі

На Золочівщині відбувся тренінг щодо громадського контролю лісової галузі

«ЕкоВарта», за підтримки ГО «Дунайсько-Карпатська програма», в рамках своєї статутної діяльності,  на території  ДП «Золочівське лісове господарство»,  провела 15-16 листопада 2019р. тренінг для представників громадськості і засобів масової інформації. Навчання було спрямоване на  надання зацікавленим особам знань з питань організації ведення лісового господарства в Україні, типових порушень лісового законодавства і протидії таким порушенням.

В перший день відповідно до програми семінару, було розглянуто такі питання :

Ознайомлення з організаційною та просторовою структурою лісового господарства і різними видами лісокористувачів, та із їх документацією .

Геолокація   на смартфоні і навігаторі, системи координат, актування  виявленого порушення.

Ознайомлення з головними  видами рубок, їх плануванням, документацією.

Ознайомлення з основними елементами законної рубки, основними ознаками незаконної рубки  та іншими  порушеннями лісового законодавства.

Оцінка впливу на довкілля у лісовій галузі, співпраця з лісогосподарськими підприємствами.

Особливості створення заповідних об’єктів і участь громадськості.

Нові категорії лісів: праліс, квазіпраліс, природний ліс, їх ознаки, правовий режим і робота із їх пошуку і відведення, перспективи охорони.

Основні види правопорушень, їх ознаки, передбачене законом покарання та особливості притягнення до відповідальності винних осіб.

Обмін досвідом діяльності, створення мережі реагування  на лісопорушення та допомога  активним громадянам.

На другий день, заключним етапом тренінгу був виїзд у лісові масиви Зозулівського лісництва ДП «Золочівський лісгосп» для ознайомлення з основними елементами рубки, особливостями проведення лісосічних робіт на рубках формування та оздоровлення лісів, а саме на рубках догляду та вибірковій санітарній вирубці.

На Золочівщині відбувся тренінг щодо громадського контролю лісової галузі

На Золочівщині відбувся тренінг щодо громадського контролю лісової галузі