Головна Освіта Солодкі і спортивні леви та свято Кобзаря

Солодкі і спортивні леви та свято Кобзаря

З приходом нового керівника Тараса Баландюка духовне, пізнавально-розважальне і спортивне життя у Новомилятинському дитячому будинку «Добре серце» завирувало ще більше, адже численні зустрічі, поїздки позитивно впливають на дітей, позбавлених батьківської ласки і опіки, допомагають побачити світ не лише у сірих фарбах. Отож цьогорічна зима для його вихованців видалась цікавою і незабутньою.

Ось нам би такого лева

16 лютого вихованці дитячого будинку "Добре серце" відвідали Палац Потоцьких у Львові, де про­ходило VI Національне Свято Шо­коладу.  Діти ознайомились із різно­ма­нітними виробами із шоко­ладу та солодощами ціка­вих форм та роз­мірів. Спосте­рігали, як професійні шоколатьє, кондитери та відомі зірки про­водили майстер-класи з виго­товлення шоколадних споруд.

Найбільше подивувала дітей Галерея шоколадних левів, се­ред яких милували око 200-кіло­грамовий цар звірів, стилі­зова­ний "Шоколад­ний го­дин­ник", "Львівська шоко­лад­на за­лізни­ця", рухоме "Шоколадне чор­­тове колесо" і "Шоколадний Львів".

Неповторний запах солодких див, вигляд шо­ко­ладних фонтанів викликав неймо­вірне бажання усе покуш­тувати. Про це по­дбали органі­затори свята, які при­гостили дітей смачними солодо­щами. Також для дітей організували різноманітні ігри, змагання і майстер-класи. Щасливі і задоволені повер­талися до дитячого бу­динку з мрією отримати в по­дарунок 200-кіло­грамового лева (на знімку вгорі), якого вони бачили на святі.

Майстер-клас від хокеїстів

7 березня хокейний клуб "Леви" провів майстер-клас для 14 діток із Новоми­лятинського дитя­чого будинку – у рамках со­ціального проекту із популяризації здорового способу життя серед вихованців дитячих будинків Львів­щини, який проводить  компанія "Барком". Вихованці «Доб­рого серця» на власні очі побачили гру професійних хокеїстів і спробували самостійно стати на ковзани та до­лу­читися до хокейного процесу.

"Хо­кей – це далеко не проста гра, але неймовірно цікава. Хлопці показали основні вправи на льоду. Мож­ливо, це надихне когось з вихованців дитбудинку профе­сійно займатися хокеєм", – за­зна­чив  капітан хокеїстів Дмитро Гніть­ко. А директор дитячого будинку Тарас Баландюк підкреслив, що такі заходи для дітей – свято. Адже більшість з них зі справжніми спорт­сменами зустрілися вперше.

У свою чергу депутат Львівської обласної ради, засновник ТзОВ "Барком" Олег Баран наголосив: «Основна мета проекту – заохо­тити молодь до активного, спор­тивного способу жит­тя, показати вихованцям дит­будин­ків, що сьо­годні модно бути здоровим та спор­тив­ним. Що у кожного з них завжди є можли­вість досягнути великих висот у спорті. Проблема у тому, що час­то-густо вони по­трапляють під вплив вулиці та поганих звичок. Як би­ сумно це не звучало. Ми ж хочемо по­казати цим дітям  альтерна­тиву. Популяри­зація спорту серед вихо­ванців дитбудинків допоможе зни­зити вплив вулиці на життя цих дітей».

Отже, діти дізнались від «Левів», як стояти на ковзанах та тримати ключку. Навики хо­кейної справи опанували хлопці і дівчата разом із Тарасом Балан­дю­ком на ковзанці у Торговельно-розва­жальному комп­лексі King Cross Leopolis. Дітям до­вірили хокейні обладунки: ключки, шоломи, ру­кавиці, а наприкінці по­дарували на пам'ять по шайбі.

Футболісти й діти вшанували Кобзаря

11березня, як і запланували, до дитячого будинку "Добре серце" на  Шевченківське свято приїхали футболісти ФК "Карпати" разом зі своїми фанами (ГО "Завжди вірні").

Ідея проведення спільної акції виникла відразу після Різдва. Вирішили спільно відзначити День Кобзаря, адже для всіх українців це найперший учитель, а "Кобзар" – як друга "Біблія".

Гравці "Карпат", почувши про таку ідею, одразу погодились і поцікавились, чого потребують діти. Всі організаційні питання футболісти, праців­ники сиротинця і тре­нер "Карпат" Ніколай Костов узгодили між собою. Сьогодні в «Доброму серці» пере­буває 31 дитина віком від 3 до 17 років, і для кожної з них закупили весняні курточки, футболки з сим­волікою "Карпат", джинси, шкарпетки, нижню білизну, солодощі та фрукти. Для цього спортсмени надали 15200 гривень.

Відтак близько 10 фанів "зелено-білих" і 5 футболістів "Карпат" – Ігор Худоб’як, Михайло Кополовець, Ігор Ощипко, Мартін Богатінов, Іван Мілошевіч – вирушили в сиро­тинець. Під час сценки фани "Кар­пат" за­читали декілька віршів Т.Г.Шевченка та виконали пісні під гітару. Свято продовжила малеча, неодноразово викликаючи у фут­болістів та усіх присутніх оплески та усмішки. Гості стали свідками і театралізованих сценок, і танців, і пісень у виконанні дітей.

Останній акорд свята – вручення подарунків. Опісля футбо­лісти ознайо­ми­лись з умовами перебу­вання в дитячому будинку.

Цього дня зробили ще одну корисну справу – директору будинку передали кошти на поїздку в аквапарк. А в найближчий тиждень-другий діти зможуть відвідати Львівський цирк.

Ірина  Гаєвська