Головна Освіта Триває реєстрація на пробне зовнішнє незалежне зовнішнє оцінювання 2021

Триває реєстрація на пробне зовнішнє незалежне зовнішнє оцінювання 2021

Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року стартувала 5 січня і триватиме до 19 січня включно.

Тестування з усіх предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Цього року, у зв’язку з епідеміологічні ситуацією, кожен учасник матиме змогу вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО.

Взявши участь у  пробному ЗНО, майбутні встапники зможуть ознайомитись з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця, психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання, а також навчитись ефективно розподіляти час.

Окрім цього всім зареєстровані учасники зможуть з усіх предметів ЗНО-2021 завантажити тестові зошити, пройти тестування вдома, отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу та оцінити свій рівень навчальних досягнень.

Як повідомила керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк у ЗНО-2021 внесли зміни. Зокрема, вони стосуються таких предметів як українська мова та література, а також математика.

Відтак, уперше за увесь час українська мова винесена окремим предметом. Учасник ЗНО може обрати, що йому здавати: українську мову чи українську мову і літературу. Це різні предмети.

«Відповідь на запитання, що обирати, учень має шукати самостійно. До прикладу на спеціальність «архітектура і містобудування» потрібно результати з предмету «українська мова і література», а на спеціальність «будівництво і цивільна інженерія» – «українська мова». Зрозуміло, що українська мова і література є ширшим. Відтак, якщо учасник думає подавати документи на обидві спеціальності, то важливо розуміти, що  в українській мові і літературі є також завдання з української мови»,-  додала Лариса Середяк.

Вартість пробного ЗНО у 2021 році різнитиметься за регіонами й коливатиметься в межах від 195 гривень до 255 гривень.

Різниця у вартості пов’язана з особливостями організації пробного ЗНО, зокрема з вартістю друку й доставки матеріалів у тому чи іншому регіоні, прогнозованою кількістю тестувань тощо. Підвищення вартості пробного зовнішнього незалежного оцінювання, порівняно з попереднім роком, зумовлено зменшенням очікуваної кількості тестувань і збільшенням оплати праці працівників І тарифного розряду.

Результати тестувань будуть оприлюднені на інформаційних сторінках учасників 16 квітня.

Христина Дмитрик