Головна Освіта В гостях у ліцеїстів

В гостях у ліцеїстів

Цього дня в Олеському ліцеї чекали давно. У гості до учнів і педагогічного колективу приїхали письменники Львівщини. Це відомі і знані – голова Спілки Каменецький Ярослав Григорович, метр поезії Петренко Микола Євгенович, поети Марія Людкевич і Володимир Бондаренко. Зустріч (а присвячена вона 200 ювілею Кобзаря) тривала понад дві години і в залі не залишилось байдужих після слів Я.Г.Каменецького про значення української мови, її основоположника Т.Г. Шевченка. До речі, такі заходи відбудуться у всіх ліцеях Львівщини, а наш став початком.

Уважно слухали присутні про одну з найбільших на Україні письменницьку організацію Львівщини, про її творчі здобутки, плани на майбутнє. А далі – гості читали свої поезії, зачаровуючи слухачів мелодійністю звучання, влучним, дотепним гумором, такими щирими творами для дітей.

Вразили слухачів спогади Миколи Євгеновича Петренка про його роки поневіряння у німецькому концтаборі, тяжкі роки робіт в Сибіру, а також його розповідь про те, що ще в 50 роки він побував в Олеську у свого друга, а його дві сестри були вчителями у Бродівському районі.

Зустріч тривала на одному подиху. Гості подарували ліцею свої збірки, а присутні сердечно дякували їм за цікаву і змістовну зустріч. Організаторами зустрічі стали викладачі української мови та літератури Г.Кондратюк, О.Масловська.

Мирослава  Станасюк