Головна Освіта На Львівщині триває робота щодо осучаснення шкільних кабінетів хімії та фізики

На Львівщині триває робота щодо осучаснення шкільних кабінетів хімії та фізики

Майже чотири десятки шкіл області отримали фінансування для облаштування сучасних кабінетів хімії та фізики.

На доручення очільника області з обласного бюджету виділено  36,6 млн грн  для  оснащення  39 кабінетів у закладах загальної середньої освіти області із залученням інформаційно-комунікаційних технологій.

Відомо, що STEM-освіта допомагає опанувати «навички ХХІ століття» та створює фундамент для професій майбутнього.

«Торік на STEM-освіту місцевим бюджетам з державного виділено 82,3 млн гривень. Наприкінці року вдалося використати 27,3 млн грн за поставлені товари. Це дозволило оснастити 5 STEM-лабораторій та 45 кабінетів хімії, фізики, географії та математики», – розповів директор департаменту фінансів Олег Демків.

STEM-освіта – це напрям, у якому в навчальних програмах посилюється природничо-науковий компонент та інноваційні технології.

«Нові кабінети для вивчення природничих наук без сумніву допоможуть вчителям створювати авторські програми з природничо-математичних наук, організовувати науково-дослідну та винахідницьку роботу з учнями. Сучасні підходи до вивчення матеріалу посприяє учням ще зі шкільної парти вчитися критичному мисленню та застосовувати нові знання для моделювання справжніх життєвих ситуацій», – наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Нові кабінети фізики та хімії з’являться незабаром у майже двадцяти опорних закладах області, а також у ліцеях та гімназіях Львова, Дрогобича, Мостиської, Яворова тощо.

У нових кабінетах, школярі, збираючи робота чи розумну теплицю, засвоюватимуть відповідні знання з фізики чи біології, проводитимуть математичні розрахунки, отримуватимуть навички з проєктування, програмування та автоматизації. Крім того, розвивається інтегроване мислення, вдосконалюється  командна робота та комунікативні навички.

Зазначимо, Кабінет Міністрів України ухвалив Концепцію  розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти), реалізація якої передбачена до 2027 року