Головна Освіта Мешканці Гути на Бущині вимагають дофінансування школи

Мешканці Гути на Бущині вимагають дофінансування школи

На адресу редакції Буського порталу надійшло публічне звернення від громади села Гута до Топорівського сільського голови Ярослава Ковальчука. Публікуємо його дослівно:

ПУБЛІЧНЕ ЗВЕРНЕННЯ
ГРОМАДИ СЕЛА ГУТА ДО ТОПОРІВСЬКОГО СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ
ЯРОСЛАВА КОВАЛЬЧУКА

Пане голово! Нагадуємо Вам, що Ви, як виразник інтересів громади нашого села Гута, підпорядкованого Топорівській сільській раді, публічно брали на себе зобов'язання фінансувати із сільського бюджету нашу школу у розмірі 50% від усіх потреб.

Але недавно ми почули приголомшуючу для нас новину: Ви повністю відмовились від своїх зобов'язань… Як нам стало відомо, рішення про відмову у фінансуванні школи було прийнято на сесії сільради незабаром після виборів. Не знаємо достеменно, як саме сформульоване це рішення, але здогадуємося, що, очевидно,  йдеться про нестачу коштів.

Даруйте, але це не колегіальне рішення сесії, це – Ваше особисте рішення.

Усім відомо, що депутатський корпус – Ваше дітище, – яке Ви плекаєте ще заздалегідь до виборів. Ви ходите по селу, агітуєте за таких, що не мають своєї стійкої позиції, за тих, хто слухняно «протягне» будь-яке Ваше рішення із присмаком диктаторських замашок. Їй Богу, можна подивуватись Вашій проникливості у всьому…

Нагадаємо при нагоді, чи не так воно було із отим мостом для Татті, про яких нині знає весь район. Ви зрежисерували ціле дійство до початку сесії. Ваш меседж для «кишенькових» депутатів був наступним: переносимо міст в інше місце, аби лишень напакостити Татті. За сценарієм, депутати мали голосувати за перенесення моста, Ви ж – проти, мовляв, я такий поступливий.

Пане голово! На той раз ваша режисура підвела Вас – дякувати Богові, що знайшлись небайдужі люди…

Ви переходите усі межі дозволеного, адже всім відомо, що рішення щодо припинення фінансування нашої школи, Ви прийняли керуючись виключно помстою, оскільки гутянці не підтримали Вас на виборах. Зрештою, Ви, маючи специфічний характер, вслух заявляєте про це.

Невже у сільському бюджеті, при бажанні, розумінні ситуації не знайшлось би отого мізеру у розмірі 20 тисяч грн – це риторичне питання.

Скажімо, якби Ви рахувались із людьми, зрештою, якби Ви вміли слухати людей, то, очевидно, не було б отих резонансних публікацій у засобах масової інформації, отих численних скарг на Ваш стиль керівництва, що не допускає заперечень.

Із всією відповідальністю заявляємо, що Ви розкидаєте гроші на вітер, сільський бюджет – це наша спільна скарбниця, у наших селах є дуже багато невирішених проблем, тому треба берегти кожну копійку. Скажімо, можна було б обійтись без отих одіозних зупинок, якими Ви «ощасливили» топорівців напередодні виборів. Зроблені вони із тоненької сіточки, з усіх сторін дме – віє, зверху – капає, то навіщо вони, якщо не захистять ні в негоду, ні від вітру – хіба, що для паради чи піару…

А на ці химери-зупинки витрачено понад 120 тисяч гривень із сільського бюджету! Зрештою, який господар заплатив би за такий непотріб 15 тисяч гривень – сумніваємось у цьому, але Ви, принаймні, декларуєте таку вартість.

А ці кошти можна було б використати на стовідсоткове фінансування нашої школи.

Пане Ковальчук! Ви будучи небідною людиною, а навпаки, – чи не найбагатшим сільським головою в області, – преміюєте себе при кожній нагоді і без неї. Ні, не чотири премії отримали Ви у минулому році, а цілих десять!

І на завершення, пане голово, Вам від нас, громади села Гута, – ультиматум: негайно відшукайте кошти для фінансування Гутянської школи від вересня 2015 року до вересня 2016 року! Нема коштів – поверніть свої премії – Ви своєю діяльністю аж ніяк не заслуговуєте на них.

Вимагаємо найближчим часом провести сесію сільради, і ще раз поставити питання про дофінансування нашої школи. На сесії будуть присутні представники громади села Гута та активісти Топорова.

В іншому випадку, Ви не матимете доступу до свого робочого крісла…

Зрештою, і так усім відомо, що ви у цьому кріслі – цілком випадкова людина, і це – до пори, до часу.

За доручення громади села Гута – активісти Топорова:

Леся Тарасова,  Марія Політило,
Валентина Ржиська, Зіновія Данилів, Євген Гаврилюк,
Ірина Рогоцька, Микола Тарасов