Приміром, за минулий рік за допомогою на Львівщині звернулось більше сотні громадян. Про це та інше говорили за круглим столом (на знімку), організованим Західноукраїнським центром "Жіночі перспективи" за підтримки Міжнародної організації з міграції та фінансування Міністерства закордонних справ Королівства Данії.
Участь у дводенному тренінгу взяли представники місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування та державних установ у сфері освіти, працевлаштування та охорони правопорядку, а також представники місцевих громадських організацій Буського та Бродівського районів, які працюють у сфері надання захисту та допомоги постраждалим в рамках реалізації проекту "Поширення національного механізму взаємодії (НМВ) суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Львівській області". Мета проекту – впровадження механізму взаємодії, підсилення спроможності державних установ та неурядових організацій в сфері ідентифікації, перенаправлення і надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми.
Торгівля людьми – це здійснювані з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування або утримання людей шляхом загрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства і обману, зловживання владою або уразливістю.
На сьогодні торгівля людьми набула різноманітних форм. Це, приміром, насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі та ін. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів. Причиною цьому є в першу чергу соціально-економічні умови, специфіка географічного положення та "хаос" на українських кордонах, які й призвели до того, що Україна перетворилася в країну-донора та країну-транзитера "живого товару". Особливо загрозливих форм набула торгівля жінками та дітьми. Сьогодні Україна посідає одне з перших місць в списку країн-постачальників для секс-індустрії.
На виконання Закону України "Про протидію торгівлі людьми" Кабінет Міністрів України затвердив Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2015 року.
У 2012 році Кабінетом Міністрів України також розроблено та після погодження із Львівською обласною державною адміністрацією затверджено порядок виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, а також порядок взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Координатором реалізації програм з протидії торгівлі людьми на Львівщині визначено управління з питань сім'ї та молоді Львівської обласної державної адміністрації.
Ірина КОРЧИНСЬКА