Головна Право  Оператори служби 102 та диспетчери поліції Львівщини отримали сертифікати від Європейського союзу

 Оператори служби 102 та диспетчери поліції Львівщини отримали сертифікати від Європейського союзу

У Львові завершився онлайн-семінар для операторів відділу служби 102 та диспетчерської служби поліції Львівщини, проведений Консультативною місією Європейського союзу (КМЄС) з метою розвитку та вдосконалення комунікаційних навичок працівників чергових змін.

Щодня на Львівщині на оперативну лінію 102 звертаються понад 1800 громадян. Зважаючи на вкрай важливу роль операторів і диспетчерів поліції, які приймають та реєструють заяви від громадян для здійснення оперативного реагування, КМЄС провела серію вебінарів, у ході яких співробітники згаданих служб дізналися, як зробити спілкування з громадянами більш ефективним, які питання ставити для уточнень та виявлення потреб, як правильно надати підтримку особі, що опинилася у надзвичайній ситуації.

Радники та тренери КМЄС з питань взаємодії поліції з громадою Ян Данко та Патрік Акерлунд провели практичні тренінги для операторів та диспетчерів, в ході яких навчали, як побудувати ефективні відносини між населенням та поліцейськими. Зокрема, оператор повинен вміти активно слухати і правильно ставити запитання, щоб спрямувати бесіду в правильне русло та побудувати конструктивний діалог. Фактично, оператор лінії 102 має бути «психологом», який повинен володіти спеціальними техніками зниження рівня агресії у конфліктних ситуаціях.

Але найголовніше – поважати гідність кожного, хто телефонує, оскільки це підвищує рівень довіри населення до поліції, що є основним критерієм ефективності її діяльності.