Головна Право З молотком на колегу – відповідай!

З молотком на колегу – відповідай!

Саме так, за законом, доведеться відповідати водієві, який 17 вересня на автостанції міста Буська з молотком у руках скоїв напад на колегу. Відтак потерпілий з тілесними ушкодженнями середньої важкості потрапив на лікарняне ліжко, а пасажири, які були свідками кривавих розбірок, шоковані безчинством перевізника, чиї вчинки, до слова, уже давно викликають обурення мешканців району. У часописі "Воля народу" за 26 вересня, зі слів очевидців, ми детально описали подію і звернулись за коментарями до представників Буської РДА, яка веде нагляд і контроль за перевезеннями, та керівництва райвідділу міліції.

Щодо райдержадміністрації, то кількома днями пізніше під головуванням першого заступника РДА Марії Яцик відбулася нарада з перевізниками, на якій, зокрема, йшлося про поведінку водіїв і обов'язок автоперевізників підприємств забезпечувати регулярні інструктажі щодо культури обслуговування пасажирів та дотримання транспортної дисципліни. Не оминули й нашої публікації про безчинство з молотком. Відтак М.Яцик запевнила, що у випадку доведення вини водія після рішення суду звертатимуться в область стосовно перегляду тендерної угоди про перевезення.

Забігаючи наперед, зазначу, що нам відомі численні порушення перевізника ПП Стець, де працює водій, який вирішує суперечки молотком та кулаками, і хамовита жінка-касир. З року в рік до відділу у справах захисту прав споживачів Буської районної ради їх надходить десятки. То виштовхують пасажирів з автобуса, адже вони, мовляв, не хочуть оплачувати проїзд, зайшовши задніми дверима, чи висаджують інваліда в полі за межами населеного пункту, бо та проїхала кілька зайвих зупинок, чи виставляють з маршрутки дитину молодшого шкільного віку не на тій зупинці, бо замало заплатила, або зовсім не беруть, бо учні не платять. Проте перевізник не реагує на жодні попередження, зокрема депутатів на сесії районної ради.

Навіть  загроза позбутись маршруту не зупиняє водія і касира далі творити безчинства. А тим часом у Буській РДА розводять руками і намагаються переконати, що більшість маршрутів, якими їздить ПП Стець, збиткові, тому іншого перевізника знайти не можуть. А ще мотивують, мовляв, цей перевізник йде назустріч школярам, які їздять безкоштовно, та пільговикам. Але постійні сутички з пасажирами, особливо вищеназваних категорій, дають підставу сумніватись у такій «добродійності».

Наприклад, того ж дня після розбірок на автостанції о  21 год. 45 хв. в чергову частину Буського РВ звернулась 74-річна жителька Буська. Вона повідомила: о восьмій вечора контролер маршрутного таксі Красне–Буськ обзивала її нецензурними словами та вигнала з маршрутки через те, що жінка хотіла скористатись своїм правом на пільгове перевезення. Правда, як у нас часто буває, тих, хто міг усе  засвідчити, не знайшлося.  Тому скаржниці порадили звернутись до суду з  метою вирішення цивільно-правових відносин. Але правоохоронці таки написали відповідного листа з приводу порушення на ім'я начальника обласної інспекції з питань захисту прав споживачів Ю.Гриніва.

Самі ж міліціонери переконані: якби люди частіше звертались до них після подібних свавіль, історії з молотком не трапилось би. А щодо випадку на автостанції, то, як повідомив начальник Буського РВ ГУ МВСУ у Львівській області Роман Павлюк, за даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 124 ч.1 ККУ. Триває досудове слідство, внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Матеріали готуються до скерування у суд. Правоохоронці запевняють – рішення буде прийняте до кінця жовтня.

Отож крапку в цій "молотковій" справі ще не ставимо, як і загалом в епопеї діянь скандального перевізника. Тому, пасажири, якщо вас кривдять – не мовчіть! На будь-яке свавілля є законне покарання.

Ірина  Гаєвська