Головна Політика Древнє місто Буськ молодіє : ремонтуємо, будуємо, святкуємо

Древнє місто Буськ молодіє : ремонтуємо, будуємо, святкуємо

Останні кілька місяців примхлива пані Погода була досить поблажливою до Буська і його мешканців, що дозволило міській раді втілити у життя багато запланованого, чого роками чекали люди. Це сучасна цвинтарна загорожа на вулиці Петрушевича і капітальний ремонт п'ятьох вулиць, оновлення площі Ринок і реконструкція покрівлі багатоквартирного будинку на вулиці Петрушевича,49 та інше. Детальніше про все – у розмові з Буським міським головою Ростиславом СЛІПЦЕМ.

-Почнемо із центру міста. Вчора на майдані Незалежності з'явився екскаватор, який знімав шар старого асфальту на частині тротуару поруч із мостом (на знімках). Невже мешканці міста нарешті матимуть нову і, головне, безпечну доріжку для пішоходів?

-Так, ми розпочали будівництво нового тротуару, правда, поки що тільки на найбільш зруйнованому відрізку, де через ями, особливо у вечірню пору, травмувались люди. Отож частину зробимо цьогоріч, а завершуватимемо наступного року.

-Окремої уваги заслуговує «нове обличчя» скверика на площі Ринок.

-Роботи у ньому розпочали вже давно. Спочатку відновили пам'ятник Ангелу-охоронцю. Облицювали каменем фундамент монументу, згодом накрили гранітними плитами основу та пофарбували саму скульптуру. Опісля взялись за заміну бруківки та нових лавочок, поламаних нашою не вельми вихованою молоддю. Зовсім скоро (плануємо встигнути до 1 листопада) улюблене місце відпочинку багатьох бущан зміниться до невпізнання.

-Про те, що місце спочинку предків на старому міському кладовищі вже давно потребує нової огорожі, йшлося не один рік. Як вдалося зробити те, чого не змогли попередники?

– У бюджеті на 2014 рік ми заклали кошти на нову ковану огорожу. Відтак розібрали старі, ще австрійські мури. Опісля до справи взялись фахівці будівельної бригади. Щодо затримок у роботі, то тут найбільшою проблемою було проходження коштів через казначейство. Але на сьогодні її вирішено, отож маємо добротний і естетичний паркан кладовища протяжністю 165 метрів та новий тротуар біля нього.

-Напередодні відзначення чергового дня народження Буська міськрада зробила гарний подарунок мешканцям деяких вулиць, відремонтувавши їх. Тож на яких із них сьогодні свято?

-Теплі вересневі дні і справді дали нам шанс гідно підготуватись до дня міста. Відтак взялись латати головні вибоїни, а подекуди й справжні ями центральних автошляхів, провели й серйозний капремонт окремих вулиць та частин доріг.

Отож цьогоріч пощастило мешканцям Валової, Злуки, Садової, Петрушевича і Сагайдачного. Роботи, які, до слова, повністю закінчити не вдалось через брак фінансів, виконувало львівське ШРБУ-65. Ця організація завжди йде назустріч міськраді і часом довго й терпляче чекає кошти за виконані роботи. І ще одне: люди дорікають, мовляв, дорожники залишають незаасфальтованими по кілька десятків метрів. Річ у тім, що кошторисна документація на виконання робіт виготовлялась ще на початку року, кошти ж з'явились значно пізніше, отож підрядник взявся за замовлення лише у вересні. А ось вартість робіт і матеріалів за цей час зросла, тому і вийшло -запланували більший фронт робіт, а грошей вистачило на менший. Але сподіваємось, що наступного року закінчимо незавершене, навіть маємо таку домовленість з ШРБУ-65.

-Відомо, що свято мають не лише мешканці названих вулиць, але й будинку №49, що на Петрушевича.

-Там розпочали повну реконструкцію старого даху, а це не так просто, адже потрібно замінити майже одну тисячу квадратних метрів старої покрівлі на нову, з металопрофілю.

-Спостережливі люди кажуть, що в Буську міліють ріки. Які кроки міськради, аби зберегти водні жили краю?

-Майже кожного року Буське управління осушних систем на наше замовлення(і за наші кошти) здійснює чистку місцевих річок. Не виняток і 2014, саме у цей час чистять русло р.Солотвина.

-Насамкінець, про День міста, який відбудеться 28 вересня.

-Відзначення 917 річниці Буська пройде під гаслом проекту "Славні міста України" і передбачає багато духовних та спортивних заходів, а ще креативних ідей від ініціативної молоді. Усе буде скромно, активно та патріотично.

Ірина ГАЄВСЬКА