Головна Політика Iрина Сех провела прийом громадян у Буську

Iрина Сех провела прийом громадян у Буську

Народний депутат України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Ірина Сех провела особистий прийом громадян в м.Буськ. У прийомі взяли участь депутат Львівської обласної ради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Володимир Чехут, заступник голови Буської районної ради свободівець Богдан Гринишин, депутати районної і міської рад.

На зустріч з Іриною Сех прийшло близько 100 осіб, прийом, який пла­ну­вався на чотири години, затяг­нувся на дев'ять годин. Звер­талися із болючими питаннями, зокрема щодо транспортних пере­везень, освіт­лення вулиць, отри­ман­ня інва­лідності, аварійного житла, ката­стро­фічного стану доріг та багато іншого.

Зокрема, до народного депутата звернулася Ожидівський сільський голова Олександра Шах з прохан­ням допомогти врятувати унікаль­ну дерев'яну церкву в с.Закомар'я. Ірина Сех скерувала відповідного листа до Львівської обласної ради з проханням внести цю пам'ятку сакральної архітектури до програми протипожежного захисту дере­в'яних церков, щоб профінансувати ці заходи з обласного бюджету.

Ожидівський сільський голова звернулася зі ще однією проблемою – необхідністю облаштування в селі амбулаторії сімейної медицини. За її словами, зараз в селі є фельд­шерсько-акушерський пункт, який розміщено в непристосованому приміщенні. Однак для амбулаторії можна облаштувати вільне не­житлове приміщення, яке пустує. Ірина Сех пообіцяла посприяти з фінансуванням ремонту цієї будівлі, аби ожидівці могли отримати первинну медичну допомогу в нормальних умовах.

Сільський голова Гумниськ Тетяна Кравець звернулася до народного депутата з проханням допомогти з газифікацією села. Ірина Сех звертатиметься стосовно вирішення цієї проблеми до уряду та в "Нафтогаз України".

Сільський голова Побужан Любов Дацків розпочала розмову з народним депутатом не зі скарг чи прохань, а зі слів вдячності. Завдяки підтримці депутатів Львівської обласної ради, сільська громада перемогла в чотирьох конкурсах мікропроектів, тобто отримала з обласного бюджету на засадах співфінансування кошти на вирі­шення проблем громади, зокрема відновлення народного дому, ди­тячого садочка тощо. Також сіль­ський голова звернулася з про­ханням до народного депутата ініціювати зміни до законодавства, аби кошти, зароблені на території сільської ради, залишалися в розпорядженні громади.

Стосовно зміни до законо­давства звернулися також фермери Буського району. Вони повідомили, що новий закон про сівозміну по­требує від фермерів додаткових витрат на оформлення паперів, що є абсолютно невиправданим. Ірина Сех пообіцяла звернутися з цього приводу до профільного комітету Верховної Ради. Так само вона кло­потатиме про зміни в законо­дав­стві стосовно особистих селян­ських господарств, згідно з яким вже цього року всі члени родини вважаються власниками особис­того селянського господарства, через що вони позбавлені права на отримання допомоги з безробіття. Із цим проханням до Ірини Сех звернулися селяни Буського району.

Місцева влада та жителі Буська стурбовані руйнуванням пам'ятки архітектури палацу Бадені. Як зазначив заступник голови Буської районної ради Богдан Гринишин, палац перебуває на балансі Мі­ністерства внутрішніх справ, а земля – Міністерства оборони. Як відомо, кілька років тому право­охоронні органи планували тут роз­містити пункт тимчасового пере­бування нелегальних мігрантів, однак громада виступила катего­рично проти цього наміру і за збе­реження палацу. Однак відтоді ні одне, ні друге міністерство не пе­реймалися збереженням будівлі. Ірина Сех, яка добре володіє цією проблемою ще відтоді, як була депутатом обласної ради, пообіцяла клопотати про порятунок пам'ятки архітектури на центральному рівні.

 Прес-служба Львівської обласної організації

ВО "Свобода",

знімок Євгена ЯРЕМИ