Минулого тижня заступник голови РДА Євген Кичурчак провів нараду з питань фінансування та вдосконалення розподілу медпрепаратів за безкоштовними рецептами для пільгових категорій громадян – чорнобильців, учасників бойових дій та війни, інвалідів. Також підсумовували результати пілотного проекту для гіпертоніків. В обговоренні взяли участь головний лікар Буської ЦРЛ Зіновій Курій, керівники аптек"Скайінвест" та "3і", які підтримують проект із здешевлення ліків, начальник районного управління соцзахисту населення Василь Стецик і голова районної Асоціації інвалідів Софія Климус.
Учасники наради особливу увагу сконцентрували на пілотному проекті для хворих на гіпертонію, яких в районі понад 9500. Нагадаємо, що згідно урядової постанови від 25 квітня 2012 р. втілюється в життя пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування гіпертонічної хвороби. Отримати пільговий рецепт можна у кардіолога, терапевта, педіатра чи сімейного лікаря (за умови підтвердження гіпертонічної хвороби). Він дійсний протягом одного місяця з моменту видачі та зберігається в аптечному закладі, гарантуючи хворому знижку на ліки, а аптекам – відшкодування тієї знижки. У пілотному проекті беруть участь сім міжнародних незапатентованих назв, на основі яких створено 247 препаратів. Саме на них хворі можуть отримати знижку. У нашому районі проект із здешевлення ліків підтримують п'ять аптек – ПП "Скайінвест", аптечний пункт №7 в смт.Олесько (вул.Замкова) та в м.Буськ (вул.Петрушевича, 25); ПП "Медико" №9 на вул.Львівська, 13/1; ТзОВ аптека "Зі", вул.Львівська,4 (автостанція); роздрібно-гуртова аптека №100 в смт.Красне, вул.Грушевського,8.
За словами головного лікаря З.Курія, в січні було виписано 305 таких рецептів, отоварено 189 (62%); у лютому – 221, отоварено – 117 (53%); станом на 22 березня виписано 661 рецепт – отоварено 480.
Учасники наради намагалися з'ясувати, чому гіпертоніки не поспішають отоварювати пільгові рецепти. Як зауважила завідуюча аптеки "Зі" Любов Руденко, одна з причин – це випадки, коли лікарі виписують рецепт із помилками, не дотримуючись вимог. Відповідно за таким "неправильним" документом не можна отримати ліки за знижкою. Ось і виходить, що нібито рецепт є, але він неотоварений.
Наступне обговорення стосувалося громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, яких в районі 123. Минулого року на їхнє безоплатне та пільгове медичне обслуговування затвердили 7 тис.785 грн, а використали лише 5 тис.144 грн. За словами Василя Стецика, цьогоріч виділили 13 тис. 283 грн і за І квартал вже використали 3 тис.192 грн. Є надія, що до кінця поточного року будуть використані усі кошти.
Не настільки оптимістичні прогнози керівництва Буської ЦРЛ. Як сказав головний лікар Зіновій Курій, "щомісяця лікарня виділяє 20 тисяч гривень на пільгові медикаменти. Це практично ніщо в порівнянні з вартістю ліків, що зросла у кілька разів. До прикладу, за минулий місяць лише двоє пільговиків придбало препаратів на 10 тис. грн". Коментарі зайві.
Прозвучала слушна пропозиція від керівника фірми "Скайінвест" Володимира Скіпчака щодо інвалідів-візочників. Він запропонував для них організувати поадресну доставку ліків за зниженою ціною. Для цього Софія Климус має підготувати списки та перелік необхідних їм медикаментів.
Інна ПАЛАМАР