Головна Інтерв'ю Я люблю тебе, ліс, мій зелений, замріяний друже, – директор ДП “Буський...

Я люблю тебе, ліс, мій зелений, замріяний друже, – директор ДП “Буський лісгосп”

Щоб виростити ліс, потрібно докласти чимало зусиль, знань, досвіду. Від насінини до стиглого дерева – шлях довгий, як правило – у кілька десятиліть. І робота лісівників – для майбутнього, щоб завдяки лісу діти й онуки могли вільно дихати чистим повітрям, радіти красі зелених борів і дібров. Наша розповідь про людину, котра все своє життя пов'язала з лісом, – директора ДП "Буський лісгосп" Ярослава Максима, якому вчора виповнилось 60 років.

Зрілість

Він родом із Турківського району, де чудові краєвиди ваблять зір, де кремезні буки і стрункі смереки оповідають свої прадавні легенди. Виростаючи серед такої краси, у нього й не могло бути іншого покликання, як присвятити  своє життя лісу, його плеканню та зростанню. Закінчивши з відзнакою Львівський лісотехнічний інститут, він за направленням їде працювати на Дніпропетровщину старшим інженером лісових культур Васильківського ЛМС. Через рік повер­тається на свою батьківщину – у Турку. Тут він професійно зростає: від ін­женера лісових культур Турківського лісгоспзагу завдяки своїй працелюбності, наполегливості і вимогливості – до головного лісничого. А ось директором стає у 1990 році, коли його переводять на роботу у Над­бужжя. З тих пір Ярослав Максим і очолює ДП "Буський лісгосп". Тож зазначу, що історія розвитку лісу на наших теренах, у незалежній Україні, пов'язана саме з іменем Я.Максима.

Слово про керівника

Ярослав Васильович – кваліфікований, знаючий спеціаліст і добрий організатор. Дисциплінований і вимогливий керівник. Під­приємство, яке він очолює, систематично виконує всі виробничі завдання. Зарплату працівникам виплачує та обов'язкові платежі пере­раховує у визначені законодавством терміни. Зазначу, що ДП "Буський лісгосп" є одним з основних платників податків – за минулий рік їх сплачено близько 2 мільйонів, а єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду – 1 млн 481 тис.гривень. Підприємство велику увагу приділяє охороні, відновленню та створенню нових лісових на­саджень. Так, наприклад, за керівництва Я.Максима посаджено понад 4 тис.гектарів нових лісів, найбільше в Соколянському лісництві. А цьогоріч ДП "Буський лісгосп" планує посадити 147 га молодих лісів. Найбільші площі посадки в тому ж Соколянському та Грабівському лісництвах. 53 гектари, після проведення на них певних лісівничих заходів, залишають під природне зарощування. Для виконання запланованого у розсадниках лісгоспу вирощено 1,1 млн штук садивного та посівного ма­теріалу. За квартал цьогоріч заготовлено 4547 кг шишки шпилькових порід. Адже відомо, щоб від­новити майбутні ліси, не­обхідно мати якісний насіннєвий та садивний ма­теріали. Щороку вико­ристовують більше мільйона штук стандартних сіянців і саджанців основних лісоутворюючих порід. Якісне насіння та вегетативний матеріал надходять з об'єктів лісо­насіннєвої бази (розсадників), яка створена для заготівлі насіння з цінними спадковими якостями. Спеціалісти вра­ховують, що викорис­тання такого покращеного та сортового насіння може підвищити продуктивність вирощування деревостанів на 15-20%.

Його нагороди

Ярослав Максим у 1996 році захистив науковий ступінь кандидата сільськогоспо­дарських наук. За довголітню, плідну та бездоганну працю в галузі неодноразово нагороджувався відомчими нагородами –грамотами  Кабінету Міністрів України, обласної ради, ЛОДА та Буської РДА та відзнаками – Нагрудним знаком "За 10, 20, 30 років служби в державній лісовій охороні".

Ярослав Васильович – добра, чуйна, надійна і щира людина, мудрий порадник і наставник, користується повагою серед колег по роботі, бере активну участь у громадському житті – не­одноразово його обирали депутатом обласної та районної рад.

Захоплення

Природа наділила його великим талантом – Ярослав Максим чудово співає, – його тенор заво­рожує. Своє захоплення піснею в студентські роки (співав в  інсти­тутському хорі) не залишив, ставши керівником. Над­бужанці пам'ятають чарівний спів у виконанні співочого чоловічого тріо у складі Ярослава Максима, Івана Рябця та Михайла Кожушка. А на святковій сесії Буської районної ради V демо­кра­тичного скликання, яка відбулася 16 липня 2010 року і була приурочена 20 річниці з часу проголошення незалежності України, він співав у дуеті з Богданою Соро­чинською. У їхньому виконанні звучали "Сивина" і "Червона калина", а зал щедро нагоро­джував їх оплесками. Завітавши з вітаннями до 90-річного  мешканця Гути Степана Костянти­но­вича Роїка, який 30 років пропрацював у лісництві, Ярослав Максим на прохання ювіляра заспівав і йому пісню.

З роками наш ювіляр не тільки сам захопився моржу­ванням, – до морозів плаває у Милятин­ському озері, – а й організував групу ентузіастів.

Ярослав  Максим – досвідчений керівник, доброї душі людина, турботливий батько і люблячий дідусь для онучка Максимка. Родина відчуває його постійну турботу  і вдячність, то ж і ювіляр взамін отримує те ж. Здоровимо і ми, з роси й води Вам, шановний Ярославе Васильовичу!

Лариса  ГАРАСИМІВ