Головна Політика На профільній комісії підтримали купівлю Шкільних автобусів для Дрогобицького наукового ліцею і...

На профільній комісії підтримали купівлю Шкільних автобусів для Дрогобицького наукового ліцею і НРЦ Святого Миколая

На засіданні постійної комісії з питань освіти, науки та інновацій у середу, 10 липня, депутати розглянули питання щодо купівлі двох Шкільних автобусів для комунальних закладів освіти Львівської обласної ради: Дрогобицького обласного наукового ліцею та Багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру Святого Миколая.

Автобуси планують купити у межах розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання Шкільних автобусів у 2024 році. Розпорядженням Кабміну у червні цього року з держбюджету Львівській області на придбання шкільних автобусів цьогоріч виділено 33 млн 628 тис. гривень.

«Пріоритетно визначили два комунальні заклади, які найбільш гостро потребують транспорт. Розмір необхідного додаткового співфінансування для закупівлі автобусів складає 2,07 млн грн. Один автобус – це звичайний «Школярик», інший – для центру Святого Миколая – низькопідлоговий, і тому дорожчий», – зазначила заступниця директора департаменту освіти і науки Львівської ОВА Мар’яна Дмитрів.
Відтак комісія звернулася до департаменту фінансів ОВА з проханням розглянути питання дофінансування купівлі автобусів для цих закладів.

«Йдеться про наші обласні заклади освіти. Якщо говорити про Дрогобицький обласний науковий ліцей, то набір учнів передбачає, що це будуть школярі з інших громад нашої області, і звісно, для добирання до ліцею цим дітям потрібен автобус.
Для Центру Святого Миколая ми зобовʼязані купити Школярик, ще й обладнати його відповідно, адже йдеться про дітей з особливими потребами», – наголосила заступниця голови комісії Парасковія Дворянин.

Комісія також заслухала інформацію департаменту економічної політики Львівської ОДА щодо актуалізованих стратегічних, оперативних цілей  та завдань Стратегії розвитку Львівської області на період 2021-2027.

У документі, розробленому спільно з експертним середовищем та за сприяння проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Говерла», сфокусовані пріоритети, пов’язані з війною, безпекою і обороноздатністю.
Затвердити актуальну стратегію планують до кінця року після обговорення з депутатами й громадами.

Комісія також ознайомилась з результатами вивчення діяльності КЗ ЛОР «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді».