Головна Політика Голова РДА подав у відставку, а його першому заступнику опечатали двері

Голова РДА подав у відставку, а його першому заступнику опечатали двері

Резонансним подіям, які відбувались 25 лютого у стінах райдержадміністрації, передувала заява про відставку голови РДА Володимира Сая на ім’я виконувача обов’язків Президента України Олександра Турчинова. Перший його заступник Марія Яцик "пішла на лікарняне", що вже стало традиційним для чиновників, коли пахне смаженим. Отож керівництво районної ради, зокрема її голова Володимир Замроз і заступник Богдан Гринишин, вирішило зустрітись з працівниками апарату райдержадміністрації і її структурних підрозділів.

У сесійному залі райради зібралось близько сотні держслужбовців, виступаючи перед якими В.Замроз зазначив, що жодному з тих працівників, які не брали участі в протиправних діях чи рішеннях, звільнення з посад не загрожує.

Правда, згодом, коментуючи зустріч, В.Замроз зауважив, що обурений байдужістю цих людей. Упродовж багатьох років їх принижували і "пресували", а вони мовчали. Де ж у той час була чисельна профспілкова організація? Могли зробити щось, але не зробили. Мовчали, коли найодіозніша в районі особа Марія Яцик здійснювала тиск на окремих працівників, змушуючи їх вступати до лав Партії регіонів. Більше того, мовчали, коли у стінах РДА вона створила виборчий штаб Партії регіонів (в кабінеті керівника управління економіки). До сьогодні він зачинений і ключі невідомо у кого. Тому люстрація необхідна – на цьому наголосив голова райради.

У свою чергу Богдан Гринишин подякував усім держслужбовцям, які підтримували Майдан морально і матеріально. Він закликав і надалі сумлінно виконувати покладені на них обов’язки із забезпечення життєдіяльності району.

Відверта і досить гостра зустріч законодавчої і виконавчої гілок влади району спонукала останніх вимагати у М.Яцик написати заяву про вихід на пенсію. Більше того, учасники зборів опечатали кабінет першого заступника голови РДА, яка до сьогодні не вийшла з лав регіоналів і своїми діями компрометує держслужбовців загалом. І це тільки перший крок загального осуду. Попереду мала б бути люстрація, яка б назавжди відбила у посадовців бажання брати хабарі, чинити будь-які протиправні дії і фальсифікації.

Ірина ГАЄВСЬКА