Головна Політика Порожня казна, погані дороги, забруднене довкілля, ще й менінгіт на наші голови

Порожня казна, погані дороги, забруднене довкілля, ще й менінгіт на наші голови

Чергова сесія Буської районної ради, яка відбулася 8 серпня, розглянула близько двох десятків питань, ухвалила низку рішень і звернень. Цьому передувала сорокахвилинна розминка, на якій депутати поділились з колегами своїм баченням  проблемних питань населених пунктів і їх мешканців.

Депутат Тарас Яцейко, який представляє Задвір'янський виборчий округ, акцентував увагу на роботі Управління Держкомзему в Буському районі. Йшлося про те, що упродовж двох років люди не можуть отримати на руки необхідні документи на свої земельні ділянки. Голова районної ради Володимир Замроз також назвав кілька подібних випадків.

Депутат Богдана Сорочинська від  імені купченців і ракобовтівців звернулась з проханням встановити дорожні знаки. "Зупинка на вимогу" на вул.Заводській у Буську та інших зручних для пасажирів місцях. Її  підтримали колеги, вирішивши скерувати відповідного листа Буському міському голові Ростиславу Сліпцю. Окрім цього, вона підняла болючу тему масового захворювання у районі  серозним  менінгітом. Майже три десятки випадків – хіба не привід бити на сполох. На думку Б.Сорочинської, епідемія такої небезпечної  недуги в Бущині пов'язана з хімічною обробкою соняшникових насаджень. «Можливо йдеться не про прямий зв'язок, – зауважила вона, – але такі обприскування, причому без жодних попереджень населення, знижують імунну систему, відтак її атакують інфекції, приміром енторовірусні".

"Орендарі не лише  виснажують наші грунти, але й руйнують наше здоров'я, яке за гроші не купиш", – продовжила депутат і запропонувала звернутися в управління агропромислового розвитку Буської РДА та державну фітосанітарну інспекцію за детальним роз'ясненням (зокрема, щодо дії відповідних препаратів, адже для достигання соняшника потрібно 250 сонячних днів, а він достигає значно швидше (!)). Колеги одностайно підтримали її і вирішили скерувати лист у вищеназвані служби, а відповідь обов'язково оприлюднити в районній газеті.

З приводу захворювання  на менінгіт надали слово і головному лікарю Буської ЦРЛ Зіновію Курію. У свою чергу він розповів про ймовірні джерела заражень, але так і не назвав причин епідемії в районі. Мовляв, наразі не виявлено спільних ланок у походженні хвороби. Правда, заспокоїв, що захворювання пішло на спад. Насамкінець головний медик району зауважив, що будь-яка епідемія виникає насамперед через неякісну воду, нечистоти та забруднене довкілля. Всього цього у нас вистачає, звідси треба зробити серйозні висновки.

Депутат Іван Олійник   з Буська висловив незадоволення мешканців міста неузгодженістю дій газової та електричних служб. Нещодавно упродовж двох днів УЕГГ в зв'язку з реконструкцією газопроводу і плану-графіку ремонтно-профілактичних робіт припинило подачу газу споживачам району. Газовики повідомили про це напередодні, отож люди запаслись електроплитками. Та Буський РЕМ вніс свої корективи і без попередження вимкнув світло на вул.Шашкевича. Від цього найбільше потерпіли сім'ї з маленькими дітьми, яким ні на чому було зігріти їжу малечі. Іван Олійник обурений такими діями енергетиків і звернувся до депутатів з проханням втрутитись, аби у майбутньому подібних випадків не траплялось.

А ось керівник відділу у справах захисту прав споживачів Василь Кашуба вкотре розповів районним обранцям про аварійно небезпечну ділянку в м.Буськ – місцеву автостанцію і її діяльність (тобто бездіяльність), про проблеми з внутрішніми перевезеннями і що до сьогодні в районі не створено тендерну комісію з цього питання.

У зв'язку зі спекою і надзвичайною пожежною ситуацією завідувач сектору з питань цивільного захисту РДА Геннадій Булавенко порадив головам місцевих рад звернути особливу увагу на сміттєзвалища. Насамкінець керівник апарату РДА Юрій Кондзірський звернувся до депутатів долучитись до збору коштів для дитячого будинку сімейного типу на вул.Шкільній у Буську.

Окрім цього, у розминці прозвучало два повідомлення. Перше – про припинення діяльності фракції "Фронт змін" у Буській районній раді в зв'язку з самоліквідацією партії та вступ в фракцію "Батьківщина" депутатів Євгена Болкуна, Євгена Шпирки, Юрія Владики і Валентини  Дудак. І друге – у зв'язку з ліквідацією Української Народної Партії шляхом реорганізації фракцію "Української Народної Партії" в Буській районній раді переіменовано на "Українську народну фракцію – РУХ". У її складі Богдан Глова, Василь Горбач, Василь Левко, Анатолій Амброзій, Сергій Бондаренко, Ярослав Кіндратів, Людмила Гураш, Ігор Іваськів, Євген Підвальний і Олег Репа.

Перейшовши до розгляду порядку денного, депутати вирішили присвоїти звання "Почесний громадянин Буського району" і нагородити нагрудним знаком Борозенця Віктора Пилиповича – ветерана Великої Вітчизняної війни, голову районної Асоціації ветеранів війни, журналіста, активного громадського діяча (за поданням працівників відділу культури та туризму РДА, районного часопису "Воля народу", Буського радіо, Буської РО "Просвіта" ім.Т.Шевченка), Позняка Степана Павловича – відомого вченого в галузі ґрунтознавства, засновника наукової школи "Генетичне ґрунтознавство", доктора географічних наук, професора, завідувача кафедри ґрунтознавства і географії грунтів Львівського національного університету ім.Івана Франка (за поданням Олеської селищної ради) і Туркевича Михайла Михайловича (посмертно) – Заслуженого майстра спорту з альпінізму, кількаразового призера чемпіонатів та першостей СРСР з альпінізму й скелелазіння, кількаразового організатора гімалайських експедицій у пострадянський період, керівника першої української експедиції на Еверест (за поданням працівників відділу культури  та туризму Буської РДА, районного часопису "Воля народу", Буського радіо, Буської РО "Просвіта" ім.Т.Шевченка).

Заслухали керівника управління державної казначейської служби України в Буському районі Ярослава Базюка про стан проплати зареєстрованих фінансових зобов'язань розпорядників  бюджетних коштів (по місцевих бюджетах). Інформація невтішна – на 1 серпня 2013 року "загальна сума непроплачених платіжних доручень за незахищеними статтями видатків, поданих розпорядниками та одержувачами коштів місцевих бюджетів, становить 997495,21 грн, а розпорядниками коштів державного бюджету – 94971,23 грн. Непроплачена сума платіжних доручень, поданих Буським районним центром зайнятості, Фондом соціального  страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Державною виконавчою службою у Буському районі – 629009,40 грн».

Буська районна рада, стурбована незадовільним станом казначейського обслуговування, насамперед безпідставними затримками і блокуванням фінансових платежів, вважає цю установу грубим порушником Конституції України і задля припинення колапсу казначейського обслуговування місцевих бюджетів пропонує внести відповідні зміни до Бюджетного кодексу України. Відтак сесія райради ухвалила відповідне звернення (див. на 6 стор.).

Також депутати занепокоєні руйнуванням доріг великоваговими і великогабаритними автівками, які вивозять цукристі в м.Радехів, тому запропонували генеральному директору  ВАТ "Радехівський цукровий завод" В.Сікорському створити  бурякопункти, цукровий буряк вивозити залізницею, а у випадку руйнування доріг відновлювати їх. Отож ухвалили відповідне звернення (див. справа внизу).

Стурбовані  штучно створеним дефіцитом скрапленого балонного газу у районі, обранці звернулись до голів ЛОДА і ЛОР з вимогою  вжити невідкладних заходів (див. зліва внизу). Не обійшлося на сесії і без обговорення районного бюджету. Начальник  фінуправління РДА Михайло Постолюк назвав ситуацію з коштами напруженою, адже  після фінансування бюджетних  статтей залишаються крихти, які можна використати лише на послуги зв'язку, касове обслуговування, пальне для "швидких допомог" і медикаменти. На щось інше навіть не варто розраховувати. Ані зведений, ані районний бюджети не виконуються (перший виконали лише на 81%: менше плану 3 млн.334,6 тис. грн, другий – на 73,9%: менше плану 2 млн. 810,5 тис. грн). Район виживає за рахунок позик, а  фінансувати життєвоважливі незахищені статті ні з чого. Вихід один – зміни мають відбутись на  законодавчому рівні. Про усе це розповів з сесійної трибуни М.Постолюк.

Опісля депутати внесли зміни до показників районного бюджету. Також проголосували  про передачу видатків бюджету району на лікування мешканців Бущини в закладах охорони здоров'я Львова у 2014 році, затвердили районні програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та запобігання протидії корупції у Буському районі на 2013-2015 роки, дали згоду на введення штатної одиниці – директора "Народного музею" о.М.Шашкевича в с.Новосілки – у штатний розпис відділу культури та туризму РДА  та ухвалити ще низку рішень. Загалом після двомісячних "літніх" канікул працювали досить  конструктивно.

Ірина ГАЄВСЬКА