Головна Свято Село квітне талантами

Село квітне талантами

Уже кілька років поспіль гумнищани святкують День села. Відзначають його здебільшого останнього літнього місяця, коли збіжжя сховано в комори, –  можна трохи і перепочити. То ж минулої недільної днини до Народного дому сходились діти, молодь, статечні газди зі своїми родинами. А вранці у місцевому храмі о.Йосип та о.Тарас відправили молебень за Україну, за сельчан.

Охочим побувати на сільських фестинах забракло місця у залі, – сюди завітали і мешканці сусіднього Ожидова. Урочисте дійство розпочали незмінні ведучі – господиня села Тетяна Кравець та Василь Кошіль (обоє в минулому директори сільського Народного дому, тож зі сценою не полишають зв’язків й до сьогодні). Лунали пісні про рідний край у виконанні аматорів художньої самодіяльності, без них не обходиться жодне святкове дійство – вокального жіночого тріо у складі Ольги Кіркової, Євгенії Кошіль та Ганни Зохнюк, а також ансамблю у складі Оксани Вороновської (солістка), Ольги Когут, Галини Діжак, Світлани Карашкевич, Емілії Литвин. Як вони  веселили сельчан своїм виступом! Сучасні пісні дарували землякам Марта Кошіль, Мирослава Іванів, Мирослава Шабат, Ірина Когут, Аліна Вороновська. Поезію читала Настя Ісайкова, а гуморески – Світлана Карашкевич. Веселі сценки із життя представили Мирослава Шабат, Ірина Когут, Євген Масленик. На сільській сцені виступали представники різних поколінь, – зовсім юні (на знімку) та ті, хто вже багато повидав на своєму життєвому шляху.

У кожного села, як і в людини, своя біографія. І творять її щирі працьовиті люди, які передають дітям та онукам любов до рідної землі, до родини, до української пісні. Тому обов’язково у День народження села вітають старожилів Ярослава Пилиповича Вороновського, Ольгу Іванівну Когут, Євгенію Климівну Омелюх, Ганну Дмитрівну Діжак, Марію Семенівну Діжак, Михайла Гнатовича Діжака, Катерину Іванівну Кравців, Надію Данилівну Вороновську, Казимиру Войтихівну Дацків, Анну Пилипівну Хруневич. 

Гумнищанський рід примножили багатодітні родини Катерини і Володимира Сюлковських – у них підростає п’ятеро діток, по троє виховують Надія та Євген Белеї, Ольга та Володимир Босаки, Зоряна Березяк та Богдан Удала. Наймолодшою мешканкою села є Вікторія Гончаровська (їй у травні минув рочок), а найстаршим – Ярослав Пилипович Вороновський (йому – 92). Наймолодшою бабусею є Ольга Кучерява, а дідусем – Степан Кравець. Згадали і тих, хто цьогоріч став на рушничок щастя – Марія і Віталій Смики, Наталія і Василь Дацківи, Сніжана і Микола Артемовичі – побажали їм щастя та щедрого плоду, талановитого, міцного, працелюбного і співучого спадку.

Не забули нагородити і добрих сільських господарів Володимира Мороза, Степана Вороновського, Ярослава Шабата, Володимира Когута, котрі утримують по кілька коней і корів.

А яке ж свято без конкурсів та розваг, жартів та сміху? Їх провела директор Народного дому Ірина Леськів. Панночкою Гумниськ стала юна талановита Настя Ісайкова. У конкурсі на спритність переміг Олег Мороз, йому найшвидше вдалось з тарілки серед цукрової пудри витягти губами цукерки. Перемогу здобув Олег, але заохочувальні призи отримали й інші учасники. Солодкі призи малечі привіз районний депутат Ігор Іваськів, який є частим гостем у Гумниськах. Та гостинці від депутата обласної ради Богдана Козака передав його помічник Ярослав Глова. Михайло Тимчишин заспонсорував місцевій футбольній команді форму, а від сільського голови капітан Роман Іванів отримав м’яча.

Із Днем народження сельчан вітали керівник відділу культури Людмила Ціхоцька, районний депутат Ігор Іваськів, директор школи Лариса Барда.

Господиня села Тетяна Кравець дякувала всім, хто допоміг організувати свято: ПП"Західний Буг (директор Роман Шабат), сельчанину Богдану Когуту, приватним підприємцям Івану Кошілю, Михайлу Павлику, Віктору Гарасиму, Марії Стефанюк, Степану Кравцю, Ользі Когут.

Концерт завершився, та свято продовжувалось, – забавляв сельчан музичний гурт "На всі 100".

Лариса ГАРАСИМІВ