Головна Спорт У Новояворівську в футбол грають не тільки чоловіки

У Новояворівську в футбол грають не тільки чоловіки

Три дні поспіль наприкінці липня у Новояворівську проходив Перший чемпіонат області з футболу серед жіночих команд, який організувала та провела Федерація футболу Львівщини за сприяння місцевої районної та міської рад, а також адміністрації стадіону.  Участь у ньому взяли лише чотири команди – "Медик" з Моршина, ФК "Янтарочка" з Новояворівська, ЖФК "Колос" з Жовківського району та СК "Надбужжя" з Буська.

І якщо хтось до чемпіонату був твердо переконаний, що футбол – це все-таки чоловіча гра, побачивши жіночий футбол, почав у цьому сумніватися. Це було справді яскраве спортивне видовище, де головну роль зіграли представниці прекрасної половини людства. На полі змагались гравці від 12 до понад 50 років.

Правда, наша команда не ввійшла у трійку призерів, проте, як зазначила її захисник Людмила Скрипинець: "Участь у таких змаганнях – це набуття певних навиків і досвіду".

І все ж на полі відзначились і буські футболістки: першого дня у матчі з Моршинським "Медиком" на 56 хвилині Марія Колещук забила гол у ворота суперника, а другого дня у ворота господарів поля (ФК "Янтарочка") на 60 хвилині матчу влучила Людмила Скрипинець, а через 6 хвилин мамин успіх повторила і дочка Лідія.

Отож, у складі СК "Надбужжя" виступили: Ірина Налисник, Наталя Свірідова, Софія Причина (перемогла у номінації "найкраща захисниця"),  Наталя Криворучко, Людмила та Лідія Скрипинці, Тетяна Петренко, Юля  Секрет, Наталя  Сиглова, Марія Колещук, Софія  Равська, Оля  Стадник, Софія Ахвледіані, Оксана Нос, Марія  Новосад, Вікторія Постолюк, Віра Крегул. Їхнім тренером є Іван Томків. Після чемпіонату він поділився своїми враженнями з читачами "Волі народу":

– Привідкрию трохи закулісся гри: команда "Медик" з Моршина – професіонали, бо вже виступають на Чемпіонаті України. Серед жіночих футбольних команд є ще дві зі Львова та Нового Роздолу, але з різних причин у Новояворівську вони не брали участі. Проте їхніми  кращими гравцями підсилили свої склади Новояворівська "Янтарочка" та Жовківський "Колос". Ми ж грали своїм складом, – вважаю, варто розвивати власних гравців. До речі, це був наш дебют, вперше зіграли на полі 11 гравців проти 11, раніше ми брали участь у турнірах, де грала менша кількість футболістів. Тренери з Моршина звернули увагу на моїх підопічних Марію Колещук та Софію Причину, запропонували їм поїхати на тренувальні збори. Приємною несподіванкою була гра нашого воротаря Ірини Налисник. Займаючись раніше у гандбольній секції, їй отримані навики допомогли і у футболі.

Поїздку на Чемпіонат вдалось здійснити за підтримки спонсорів: керівнику відділу освіти, молоді та спорту Богдану Глуховецькому  дякуємо за виділення "Школярика", Богдан Ільків (Компанія "Агрокультура") допоміг з пальним, а також ФФ Буського району.

Слова вдячності захисник Людмила Скрипинець висловила президенту СК "Надбужжя" Павлу Павлуху та тренеру Івану Томківу.

Лариса  ГАРАСИМІВ